Patronlar Dünyası
Geri

ABD'den ultra zenginlere kötü haber!

ABD Hazine Bakanlığı, Başkan Joe Biden'ın vergi planı kapsamında, ultra zengin yüzde 0,1'lik kesimin hukuki olarak vergiden kaçınmasının önüne geçmek için bir doküman yayımladı
ABONE OL
Abone Ol
ABD'den ultra zenginlere kötü haber!
Haberler / Dünya
28 Haziran 2021 Pazartesi 23:28
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

ABD Hazine Bakanlığı’nın Mayıs ayı sonunda yayımladığı bir dokümanda ultra zengin kesimin hukuki olarak vergiden kaçınmak için kullandıkları açıkların kapatılacağına dair maddeler yer alıyor.

Hedeflerin başında aile içerisindeki serveti aktarırken vergiden kaçınmak için kullanılan özel varlık fonları ve yüzde 0,1’lik zengin kesimin kullandığı bir dizi daha enstrüman bulunuyor.

Johnson Financial Group Stratejisti Joe Maier ise bunların büyük bir değişiklik yaratacağını belirterek “Varlıklı kişilerin ve danışmanlarının stres seviyesi ciddi derecede artarken hükümetin gelirlerinde de önemli bir artış olabilir” dedi.

Değişiklikler ile beraber stratejistlerin de farklı yollara arayabileceğini belirten Andersen Vergi Danışmanlığı Direktörü James F. Hogan, “Gelir vergisi vereceğini bile bile bu yöntemleri kullanmaya devam eder miydiniz?” diye ekledi.

ABD Başkanı Joe Biden’ın planının içerisinde belirli fonlar için sermaye hareketlerini ve kazançlarını vergilendirmek de yer alıyor. Bakanlık tarafından açıklanan önlemler de Biden’ın planı dahilinde uygulanacak vergilendirmelerdeki açıklıkların kapatılması için tasarlanmış durumda.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Patronlar Dünyası