Patronlar Dünyası
Geri

801 Milyon Doları yutan Ankapark için mahkemeden şaşırtan karar!

ABB’nin fesih kararı uygun bulunurken, Ankapark’ın ABB’ye teslim edilmesini engelleyen tedbir kararının kaldırılmaması, alanın tamamen sahipsiz kalmasına ve zararın her geçen gün artmasına sebep olabilecek.
801 Milyon Doları yutan Ankapark için mahkemeden şaşırtan karar!
Haberler / Gündem
13 Eylül 2021 Pazartesi 13:38
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın yapım maliyetini 801 milyon dolar olarak açıkladığı Ankapark hakkında yeni bir mahkeme kararı daha alındı.

ABB’nin Ankapark sözleşmesini feshetmesi üzerine işletmeci tarafından açılan davayı 5. Sulh Hukuk Mahkemesi reddetti ancak tedbir kararını kaldırmadı. 801 Milyon Doları batıran Ankapark için kader günü!

Böylece ABB’nin fesih kararı uygun bulunurken, Ankapark’ın ABB’ye teslim edilmesini engelleyen tedbir kararının kaldırılmaması, alanın tamamen sahipsiz kalmasına ve zararın her geçen gün artmasına sebep olabilecek.

İŞLETMECİ HAKSIZ

5. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kararıyla birlikte, işletmecinin sözleşmenin feshinin geçersiz olduğu ve sözleşmenin devam ettiği yönündeki iddialarının haksız olduğu ortaya çıktı. 

Mahkeme, sözleşmenin feshi konusunda Ankara Büyükşehir Belediyesini haklı görmesine rağmen, Ankapark’ın tahliyesi konusundaki tedbir kararını kaldırmadı. 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR’İN HUKUK MÜCADELESİ SÜRÜYOR

Melih Gökçek döneminde yapılan ve her geçen gün kamu zararı milyonlarca lira artan, sürekli hırsızlık vakalarının yaşandığı ve çürümeye terk edilen parkın Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konusundaki belirsizlik sürüyor. Bugün görülen mahkemede, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tedbirin kaldırılmasına yönelik talebi mahkemece uygun görülmedi. 

Ankapark’ın ABB’ye teslim edilmesini engelleyen tedbir kararının kaldırılmaması, alanın tamamen sahipsiz kalmasına ve zararın her geçen gün artmasına sebep olabilecek.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bu sürecin telafi edilemez hasarlara yol açtığını, teslim gerçekleşmezse oluşacak kamu zararının her geçen gün milyonlarca lira artarak parkın değerinin bile önüne geçebileceğini belirtiyor.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Patronlar Dünyası