Patronlar Dünyası
Geri

3 günlük ABD gezisinin faturası 1.5 milyon

TRT yöneticisinin harcadığı para teftişe takıldı...
ABONE OL
Abone Ol
3 günlük ABD gezisinin faturası 1.5 milyon
Haberler / Medya
15 Nisan 2023 Cumartesi 14:38
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

ANKARA

TRT’de üst düzey yöneticinin ABD’de harcadığı fahiş harcama teftişe takıldı. TRT yöneticisi 3 günlük ABD gezisinde 1.5 milyon lira harcama yaptı. Müfettişler, bu harcamaya “şerh” düşerek, onama vermedi.

SKANDALLAR BUNUNLA DA BİTMEDİ

“Patronlardünyası”nın ulaştığı bilgilere göre TRT’deki skandallar bununla da bitmedi. Bir grup TRT çalışanı Topuk Yaylası’na kişi başı 7 bin 500 lira ödenen istişare toplantısına katılması da sıkıntı yarattı. Ayrıca TRT’nin sosyal medya danışmanlığı adı altında Londra Merkezli K. Network isimli şirkete her ay 25-30 bin dolar ödeme yaptığı ortaya çıktı. TRT’nin ödeme yaptığı bu şirketin bir yöneticisinin ise TRT’nin üst düzey yöneticilerinden birinin arkadaşı olduğu iddia edildi.

MECLİS GÜNDEMİNE DE GELMİŞTİ

TRT ile ilgili iddiaları CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, bir çok kez meclis gündemine de taşımıştı. Sertel’in TRT ile ilgili TBMM’ye verdiği soru önergelerinden birinde, TRT’de üst düzey bir yöneticinin, kurumun milyonlarca lira dış yapım parası ödediği şirkete yakınını “gizli ortak” olarak yerleştirdiği iddiasını gündeme getirdi. Sertel, Meclis gündemine taşıdığı iddialarında, “TRT yöneticilerinin birinci derece yakınlarından yapım şirketinde çalışan ya da ortak olan var mıdır? Varsa kimlerlerdir? Bu firmaların TRT’de aldıkları işlerin maddi karşılığı ne kadardır?” sorulara cevap aramıştı.

Patronlardunyasi.com

Advertisement

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası