Patronlar Dünyası
Geri

'Rusya'ya girecek markaların % 53'ü Türk olacak'

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasıyla birlikte birçok Batılı firma Rusya pazarından çekildi. Pazarda doğan boşluğu ise Türk firmaları doldurmaya devam ediyor. Raporlara göre Türk şirketleri mağazalar açısından 2024 yılında Rusya için "ana ihracatçı" olacak
ABONE OL
Abone Ol
'Rusya'ya girecek markaların % 53'ü Türk olacak'
Haberler / Ekonomi
18 Eylül 2023 Pazartesi 20:48
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Bu değerlendirme ve tahmin, piyasadaki son durumu analiz eden Nikoliers şirketinin son raporuna dayanıyor. Rusya pazarından yaptırımlar sonrası çıkan yabancı markaların yeri hızla doldurulurken, Türk şirketerin bu konuda en aktif konumda olduğu ve 2024'de marka mağazalar açısından "ana ihracatçı" olacağı belirtildi.

Nikoliers şirketi analiz grubu başkanı Veronika Lejneva, gelecek sene piyasaya çıkacak yeni yabancı markaların yüzde 53'ünün Türkiye'den geleceğini belirtti.

Türkrus'taki habere göre Lejneva, "Birçok ülkenin şirketleri Rusya'da yeni perakende ağı kurma niyetlerini açıklamıştı. Marka sayısında Türkiye, Hindistan ve İran lider konuma yükseldiler. Bu ülkelerden toplam 35 marla zinciri Rusya perakende pazarında yer almaya hazırlanıyor" dedi.

Rus uzman, "Bu şirketlerin 24'ünün Türkiye'den gelmesi bekleniyor. Bu, Rusya'ya girmeye hazırlanan yabancı markaların yüzde 53'üne eit. Ardından yüzde 18'i İran'dan, yüzde 7'si Hindistan'dan gelecek.Yüzde 80 ile en fazla marka giyim ve ayakkabı sektörüne gelecek" dedi.

Habere göre, Rusya pazarındaki dikkat çeken ilklerden biri, Türk mobilya markası Kelebek'in franchise olarak faaliyet gösterecek mobilya ve dekorasyon ürünleri mağazası açması oldu. Aynı alanda faaliyet gösteren bir diğer Türk şirketi Yataş, sonbaharda düzenlenecek Buybrand EXPO'da iki franchise konsepti sunacak. 

patronlardunyasi.com

Advertisement

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası