MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Sportif etkinlikler
Ece Vahapoğlu
YAZARLAR
15 Ekim 2015 Perşembe

Sportif etkinlikler

Spor bireysel olarak hayatlarımızın fark edilir bir parçası haline gelirken, kuurmsal olarak da markaların sportif faaliyetleri desteklemesi sevindirici. Sadece firmaların kendilerine ‘iyi’ imaj yaratmaktan öte, destekledikleri spor dalı için farkındalık oluşturma güçleri bence takdire şayan.

Özellikle Türk Telekom, Vodafone, Turkcell, Avea gibi büyük telekom firmaları, spor ve sanat etkinliklerini destekliyor. Bir süre sonra belirli konserler, belirli spor yarışları onların adıyla rahatlıkla anılıyor.

Üç senedir Bodrum’da katıldığım Vodafone Famous Cup sayesinde yelken sporunu öğrendim. Denizi, suyu sevmek başka, sportif ve takım eğlencesi olarak bir yelken yarışına katılmak bambaşka. 

Ayrıca yine birkaç yıldır Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde koşulara katılıyorum. Türkiye’de Nike, Adidas, New Balance, Puma, Asics gibi spor markalarının adıyla tanınan koşuların yanısıra İstanbul’da koşulan önceki adıyla Avrasya, şimdiki adıyla İstanbul maratonu, Vodafone ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Bunlara ek olarak, birkaç senedir davet aldığım halde ilgimi çekmediği için gitmediğim ama nihayet bu sonbaharda Alaçatı’ya gidip bizzat gördüğüm Vodafone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası oldukça ilgi çekiciydi.Ülkemizde sportif balıkçılığın en prestijli etkinliği olan ve her yıl iş dünyasının önemli isimlerinin katılımıyla gerçekleşen balıkçılık turnuvasında bu sene 83 tekne yarıştı. Her bir teknede ortalama 4 kişi sayarsak, sadece katılımcılar 300 kişiyi aşıyor. Haftasonuna denk geldiği için İzmir ve İstanbul’dan gelen yerli turistler de kaliteli kalabalığı artırıyor. 

Sabahın ilk ışıklarıyla beraber arka arkaya iki sabah Port Alaçatı’dan denize açılan yarışmacılar en büyük ve en çok balığı yakalamak için olta atıyor. Ve inanın heyecanları gözlerden kaçmıyor.

Vodafone’un teknolojik çözümleriyle dijital olarak da takip edilen turnuvada tekneler anlık olarak dijital ortamda izlenebiliyor ve bu böylece herhangi bir balıkçılık etkinliğinden çok ileriye geçerek, Türkiye’nin ilk dijital derin deniz balıkçılığı organizasyonu oluyor.

“Kaçan Balık Büyük Olur” sloganıyla düzenlenen turnuvada Cem Boyner, Mustafa Taviloğlu, Adil Konukoğlu, Bülent Akgerman, Gökhan Çarmıklı, Erkut Soyak, Saruhan Tan, Ömer Faruk Torun, Can Ekşioğlu, Adnan Akdemir, Can Kestelli ve Ali Vural Ak gibi iş dünyasının önde gelen isimleri yarıştı. 

Uluslararası Sportif Balıkçılık Federasyonu tarafından belirlenen özel kurallar çerçevesinde 6 farklı kategoride toplam 50 bin TL değerinde ödül dağıtılıyor. Ve ödül töreni için Sony, Porsche, Oakley gibi birçok markanın da işbirliğiyle renkli bir organizasyon hazırlığı yapıldı.

Ancak coşkuyla başlayan turnuvanın ikinci gününde ülkemizi acıya boğan Ankara’dan gelen patlama haberi ödül töreninin seyrini değiştirdi. Müzik tamamen kesildi. Ve tabii ki moraller sıfıra indi. Hatta bazı iş adamları ellerinde tuttukları balıklarla böyle bir ortamda basına kare vermekten de kaçındı.

İki gün süren turnuvanın sonunda, Rami Huneidi, Ertuğrul İçingir, Ali Palamutçu ve Tony’nin bulunduğu ‘Tutya’ teknesi yakaladığı 34,1 kg’lik Blue Fin balığıyla “En Büyük Balık” ödülünün sahibi oldu. Diğer ödüllerle birlikte tüm kazanımlar Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı.
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası