MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Spora destek olan gelişmeler: Gün boyu spor yapmak için...
Ece Vahapoğlu
YAZARLAR
2 Kasım 2015 Pazartesi

Spora destek olan gelişmeler: Gün boyu spor yapmak için...

Runtastic kolaylığı

Günümüzde hayatın yoğun rutinini sürdürürken spor yapmak kimilerine göre zaman bulmak açısından zor, benim gibi kimilerine göre de kolay.

Elbette insanın önce kendi içsel motivasyonu harekete geçmek için ilk adımı attırıyor. Ancak teknolojik gelişmeler ve spor hayatımıza uyumlu pratik ürünler de yaşam tarzımızı kolaylaştırıyor.

Çalışanların hem iş verimliliğini hem yaşam kalitesini artırmak için düzenli spor yapmaları ve sağlıklı beslenmeleri öneriliyor. Bütün gün ofiste masa başında oturan bir insan günlük kalori yakımını, uyku kalitesini, attığı adımları bilirse kendini daha çabuk harekete geçirebilir. Veya şıklığına önem veren bir kadın, kıyafet ve takılarına uyumlu spor aksesuarı kullanırsa daha hoş hissedecektir.

Hareket etmeyi hatırlatan motive edici ürünler ve mobil aplikasyonlar, giyilebilir teknolojiler ve tasarım harikası aksesuarlar işte bu ihtiyaçlardan dolayı üretiliyor. Bu çeşit çeşit giyilebilir teknolojik aletlerin pazarı da gittikçe büyüyor;  2014 yılında 8 milyar dolarlık bir pazardan bahsedilirken, 2018 yılında 101 milyar dolarlık bir pazara ulaşılacağı tahmin ediliyor. Büyüme hızına bakar mısınız?

Spordan sanata, müzikten hazır giyime her alanda dijitalleşme ve bunun hayatımıza etkileri konuşulurken bu tarz ürünlerin çoğunu sportif yaşamında bizzat kullanan biri olarak deneyimleri paylaşmak istiyorum.İlk başlarda koşarken veya bisiklete binerken gittiğim mesafeyi, hızı, tempoyu ve süreyi görmek için cep telefonuma indirdiğim Runtastic aplikasyonunun meğerse bir çok ürünü de bulunuyormuş. Artık çoğunu kullanıyorum.

Mobil fitness ve sağlık alanında ürettiği uygulama ve donanımları ile dünya liderleri arasında yer alan (Adidas’ın yakın zamanda satın aldığı) fakat Türkiye pazarındaki çalışmaları henüz yeni sayılan Runtastic’in kalp hızını ölçen özel saatlerinden, kas oranını gösteren tartılarına, mücevher gibi şık saatlerinden gece koşuya çıkanlar için lambalı aksesuarlara kadar bir çok spora uygun ürünü var.

Akıllı telefonunuzla senkronize edebildiğiniz akıllı bileklikleri gün içindeki fiziksel aktivitelerinizi, ne kadar hareket ettiğinizi, kaç kalori yaktığınızı ya da kaç adım attığınızı ölçebiliyor. Bu bileklikler kolayca değiştirilebilen renk renk alternatiflerde olduğu için kıyafetinizle uyum sağlayıp şık da kalabiliyorsunuz. 

Aynı şekilde gece yatarken başlatıp sabah uyandığınızda kapattığınız incecik bir bileklik saat de uyku sürenizi, ne kadar derin uyuduğunuzu, ne kadar uyanık kaldığınızı gösteren bir uyku takip sistemi. Benim favori ürünlerimden biri bu.
Aynı şekilde evimde bulunan Runtastic Libra tartı ile metabolizma hızımı, yağ-kas oranımı görebiliyorum.Ve özellikle biz kadınlara çok uyacak bir saatini de keşfettim ki, Moment saati koluma taktığımda bunun bir spor saati olduğu bile anlaşılmıyor. O kadar şık!  Üstelik su geçirmez, pilli olduğu için şarj gerektirmeyen ve tüm aktivitelerinizi bluetoothla akıllı telefonunuzdan takip edebiliyorsunuz.

Şimdilik akıllı telefonlarınızdan Runtastic’in uygulamalarını indirebiliyorsunuz; donanım ürünleri satın almak için de internet sitesinden sipariş verebiliyorsunuz.
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Ayhan SAĞALTICI
 12 Kasım 2015 Perşembe 22:22
Sporun KALBİ Birdir. SEVGİLERİMLE. Ayhan SAĞALTICI - Sporun KALBİ Birdir. 2012 + 2015 TFF RESMİ BAŞKAN ADAYI
 Ayhan SAĞALTICI
 12 Kasım 2015 Perşembe 22:21
Sporun KALBİ Birdir. SEVGİLERİMLE. Ayhan SAĞALTICI - Sporun KALBİ Birdir. 2012 + 2015 TFF RESMİ BAŞKAN ADAYI
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası