MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
HacıBaşar'da gülümseten lezzetler!
Gurmem
YAZARLAR
2 Kasım 2015 Pazartesi

HacıBaşar'da gülümseten lezzetler!

Sadece İstanbul’da değil, yurtdışı da dahil etraf kebapçıdan geçilmiyor. Kimileri burun kıvırır küçümser, ama kebap yemeden de yapamaz.

Geleneksel kebapçılık devri bitiyor. Ama geleneksel kebap lezzeti ve arzusu bitmez.
O ocakbaşı ortamı, mangalın kokusu hep cezbeder.

Eski(meyen) kebapçılardan kimler kaldı dediğimizde, ben HACIBAŞAR’ı baş köşeye koyarım.1955 den beri 60 yıllık bir geçmişi var. Kurucusu Hacı Mehmet Sururi Başar’ın el emeğini, göz nurunu görüyorsunuz. Van’dan İstanbul’a Güneydoğu mutfağını taşıyorlar. Sadece bu mu? Bir ilke ediniyorlar, herkesin iddia ettiği, ama üzerlerinde eğrelti duran gülümsemeyi. Burada tebessüm standart ve içten. Sururi Başar’ın ve bayrağı devralan oğullarının içten gülümsemeleri ve o eşsiz lezzetlerine kattıkları sevgileri kebaplarını doyumsuz bir hale getiriyor. Bugün İstanbul’un Anadolu yakasında Kozyatağı, Erenköy, Göztepe, Acıbadem ve Ataşehir’de 5 şube ile hizmet veriyorlar.
Ailenin en önemli özelliği örnek bir kardeşlik ve dayanışma. Başarılarının sırrı da burada.

Lezzetlerinin sırrı olan bu sevgi ve gülümsemenin Hacıbaşar çalışanlarına da sirayet ettiğini görüyoruz.Hele Ataşehir şubesinde Sedat beyin ev sahipliğini yaşadığınızda doyumsuz lezzetlerle birlikte, özel bir konuk olmanın da keyfini yaşıyorsunuz.

Bir çok yerde iyi kebaplar, pideler, lahmacun yiyebilirsiniz. Ama en önemlisi kendinizi özel hissedebileceğiniz mekanlar nadirdir.Ben buranın müdavimi olmaktan keyif alıyorum. Bütün personelini çok seviyorum. Bundan dolayı yediğim yemeklerden ayrı bir keyif alıyorum. En favori lezzetim Van Kavurma. Kuzu incikden yapılıyor. Özel bir terbiyesi var. Bakır mangalda içinde közü ile servis ediliyor. Yumuşacık lokum gibi. İstanbul’da başka bir yerde bulamazsınız.

Vali Kebabı, ortasında Perde Pilavı ile zengin bir karışık kebap. Ortaya servis yapılıyor. Hele kuzu şişden Abugannuş. Abugannuş her ne kadar kebap ile tercih edilse de, ben kuzu şiş ile seviyorum. Serhat ve Doğa kebapları Hacıbaşar’a özeldir. Mutlaka denemelisiniz. Menüsünü buraya sığdırmak zor. Her şubenin kendine has özelliği var. Göztepe’de Pazar kahvaltısı, Erenköy’de süpriz ürün sunumları, Kozyatağı’nda çıtır lahmacun, Acıbadem de yemeğin üstüne bakırda kahve keyfi. Ataşehir’de ise herşey deyip torpil geçeceğim.

Sıcak bir gülümseme ile sizi karşılayan Hacıbaşar ailesi, gülümseten lezzetleri ile sizi ağırlar ve uğurlar.ŞANSLI KONUKLARIMIZ
Geçen haftanın Şanslı Konuklarını @SansliKonuk ve @Patronlar sosyal medya hesaplarından öğrenebilirsiniz.
Bu hafta da bu yazımızı okuyan, RT eden, paylaşan, yorum yapan takipçilerimizde 2 kişi Şanslı Konuk olacaktır.
Bol şanslar...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası