MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Dünyanın en evrensel cümlesi: Seni Seviyorum!
Ece Vahapoğlu
YAZARLAR
20 Ağustos 2015 Perşembe

Dünyanın en evrensel cümlesi: Seni Seviyorum!

Dünyanın en evrensel cümlesi olsa da dilden çıkması her zaman kolay olmayan ‘Seni Seviyorum’… Filmlerden gördüğümüz, bazen sevgiliye, eşe veya aile ferdine söyleyebildiğimiz iki kelimeden oluşan bir sevgi cümlesi…

Kalpten söylenen bir ‘Seni Seviyorum’un gücünü bilseniz her fırsatta bunu söylemek istersiniz. Dünyadaki her sorunu çözecek tek bir kavram var; o da ‘Sevgi’. Seversen kızamazsın, kıramazsın, yargılamazsın, eleştirmezsin; sevdiğini olduğu gibi kabul edersin.

Özel hayatında da, ailenle de, soyal ilişkilerinde de, iş hayatında da ‘sevgi’ enerjisi gerekli ve yeterlidir.

Toplumsal olaylarda, kaoslarda, acı ve üzücü gelen durumlarda içine dönüp her bir kişi ‘sevgi’yi hissetmeye çalışsa dünyada daha yumuşak ve güzel bir enerji olacak.
Yakın zamanda okuduğum ve çevreme tavsiye ettiğim ‘Zero Limit’ yani ‘Sıfır Sınırı’ kitabı antik bir Hawai öğretisini anlatırken ‘Seni Seviyorum’ demenin gücünü açıklıyor. 
Huzurun başladığı yer dışarıdaki şartlar değil; kendi bizzat içimiz! Hislerimizin sorumlusu sadece biziz. Bu yüzden herhangi bir sorunla karşılaştığımızda, birine kızdığımızda hemen durup içimize dönüyoruz, saf halimizle bağlantıya geçiyoruz ve zihnimizden sihirli dört cümlecik söylüyoruz: 

Lütfen Beni Affet
Özür Dilerim
Seni Seviyorum
Teşekkür Ederim.


Sadece bu kadar! Negatif bir düşüncenizi yakaladığınızda BİRLİK bilincindeki Benliğinizden ‘ayrı’ düştüğünüz için af dileyip, sonra da kutsal sevgiyi dile getiriyorsunuz ve tekrar gerçek saf benliğinizle buluştuğunuz için teşekkür ediyorsunuz. Bu kısacık ritüel sizi öyle rahatlatacak ki… Sorunun detaylarıyla, başka kişilerle uğraşmanıza hiç gerek yok. Çünkü, sorun sandığımız şeyler, hatırlanan eski anılardan başka bir şey değil. Bilinçaltımızda kalmış, geçmişin anıları şimdi’mizi etkiliyor. Bizdeki bir yarayı da tetikleyen çeşitli durumlar veya kişiler oluyor. Kimsenin suçu yok aslında! 

Gerçekten bu kadar… Bu sözleri zihninden geçirmek, özellikle ‘Seni Seviyorum’ demek çok önemli ve etkili… İçinize sevgi enerjisinin yayıldığını, kutsal güçle bağlantıyla geçtiğinizi hissedeceksiniz.

Hayatınızdaki sınırları kaldırmak için, Mevlana’nın da bahsettiği HİÇLİK’e geçmeye bakın; o boşlukta her şey çok huzurlu… 
Zaten ‘Seni Seviyorum’ demenin ne zararı olabilir ki?

Seni Seviyorum….www.ecevahapoglu.com
www.twitter.com/ecevahapoglu
www.instagram.com/ecevahapoglu
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası