MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Beşiktaş Çarşı'da doğdu
Gurmem
YAZARLAR
25 Kasım 2015 Çarşamba

Beşiktaş Çarşı'da doğdu

Eskilerde sık sık karşılaşılır. Nüfus memurunun yazım hatasından dolayı ilginç isimlerle karşılaşılırdı.

Zalatta da öyle bir şey gibi. Egede bazı yörelerde salataya Zalatta derlermiş. Zalatta’nın adı da oradan geliyor. Kurucusu Veli bey de Ispartalı.
Zalatta Beşiktaş Çarşıda kuruluyor. Yani “Çarşılı”.

Adı salatadan gelirde menüde salata ağırlığı olmaz mı?Kırmızı ve beyaz etin her halini çeşit çeşit salatalarla birlikte yiyorsunuz. Tabi ki peynirinde. Modern bir konsepte sahip. Hem a la card hem de fast food kitlesine hitap ediyor. Hedef kitlesi oldukça geniş. Müşteri profiline baktığımızda gençlerin ve bayanların ağırlığını görüyorsunuz. Light bir mekan dense abartılmış olunur mu acaba?

Adı egeli olurda, mutfağı egeden izler taşımaz mı? Hatta o kadar ileri gitmişler ki, akdenizde yol alıp, İtalyan ve Fransız mutfağından da esinlenmişler. O da yetmemiş biraz da Meksika olsun demişler.Izgara, tava ve fırın ürünlerinden oluşan oldukça zengin bir menüye sahipler. Izgara ve sote et çeşitlerini orjinal soslar ve bol salatalar eşliğinde sunuyorlar. Uzuuuuunn tabak konseptinin öncülerinden Zalatta. Bazı lezzetlerini 47 cm boyunda tabaklarda servis ediyorlar.

İtalyan mutfağından esinlenip de makarna ve pizza olmaz mı? Meksika deyip de fajita olmaz mı? Elbette 100 e yakın ana yemeğe sahip böylesine zengin dünya mutfağına sahip bir Lezzet Mekanı menü ayrıntıları ile yazmak oldukça zor.Benim favorim elbette hellim ızgaralı salata, yani” Hellim Zalatta”. O meşhur çorbaları “Minnesota” ile başlamak kaydı ile. Bu bir sebzeli İtalyan çorbası. Mutlaka denenmeli.
Zalatta konseptine ve menüsüne kahve çeşitlerini de ekleyerek daha da iddialı bir noktaya gelmiş.

Franchise konseptleri de var. Hedefleri yurtiçi ve yurtdışında büyümek. Franchise maliyetleri oldukça düşük ve cazip. Yatırımcısının yüzünü güldürecek, yatırımının karşılığını kısa sürede alabileceği bir konsepte sahip.

ŞANSLI KONUKLARIMIZ

Geçen haftanın Şanslı Konuklarını @SansliKonuk ve @Patronlar sosyal medya hesaplarından öğrenebilirsiniz.

Bu hafta da bu yazımızı okuyan, RT eden, paylaşan, yorum yapan takipçilerimizden 2 kişi Şanslı Konuk olacaktır.
Bol şanslar...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Özlem kol
 30 Kasım 2015 Pazartesi 12:59
Hedefleriniz oldukça iyi yolunuz açık olsun
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası