MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Ve milyarder Soros ülkesinden böyle kovuldu
Dünya
15 Mayıs 2018 Salı 15:51

Ve milyarder Soros ülkesinden böyle kovuldu

Soros Vakfı Başkan Yardımcısı Patrick Gaspard, Budapeşte'yi terk etme kararının alınmasında "yoğunlaşan politik baskıların ve var olan hukuk yapıdaki değişikliklerin" etkili olduğunu söyledi.

Macar asıllı ABD vatandaşı milyarder George Soros'un Açık Toplum Vakfı, “politik baskılar ve hukuk yapısındaki değişiklikleri” gerekçe göstererek AB ülkelerinden Macaristan’ın başkenti Budapeşte'den Berlin'e taşınacağını duyurdu.

Soros Vakfı Başkan Yardımcısı Patrick Gaspard, Budapeşte'yi terk etme kararının alınmasında "yoğunlaşan politik baskıların ve var olan hukuk yapıdaki değişikliklerin" etkili olduğunu söyledi.

Açıklamada Macar hükümetinin son iki yıl içinde "George Soros'a karşı ülke çapında devam eden kampanyalara yaklaşık 100 milyon Euro harcadığı ve bu kampanyayla halkı hem Soros Vakfına ve hem de tüm sivil kuruluşlara karşı yalan yanlış bilgilerle harekete geçirdiği" belirtildi.

SOROS YASASI

BBC Türkçe’nin açıklamayı duyurduğu haberinde, “Macar hükümeti Macar asıllı Amerikalı milyarder George Soros'u mültecilerin Avrupa'ya yerleştirilmesi için bir plan yapıp bunu uygulamak için çaba harcamakla suçluyor. Macar hükümetine göre Soros'un bu planı uzun vadede Avrupa'da ulusal devletlerin ortadan kaldırılmasını amaçlıyor” dedi.

Macaristan'da Soros Vakfı ve diğer yurtdışı bağlantılı sivil kuruluşların faaliyetlerini denetim altına almak ve mali desteklerini sınırlamak için "Soros'u durdur" adı verilen bir yasa da çıkarıldığına dikkat çeken BBC, Nisan ayında gerçekleşen seçimlerde Viktor Orban ve partisinin büyük bir destekle yeniden iktidara gelmesinin ardından, basında Soros Vakfı'nın Budapeşte'den taşınacağı haberleri yayınlandığını ancak vakıf yönetimi tarafından doğrulanmadığını anımsattı.

PATRONLAR TV - İşten kovulan işçi kepçeyle uçağı parçaladı
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası