MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Vakko, bayilikleri iptal ediyor
Tekstil
6 Şubat 2018 Salı 15:37

Vakko, bayilikleri iptal ediyor

Vakko yönetimi bayilikleri iptal etmeye başlamış.

Vakko, bayilikleri iptal ediyor

Türkiye’de marka denince ilk akla gelen isimlerden biri hiç kuşkusuz Vakko’dur. Vitali ve Alber adlı iki kardeşin isimlerinin baş harflerini ve Hakko soyadının ‘kko’ kısmını birleştirerek oluşturduğu bir marka. kardeşler tarafından Şapka Devrimi’nin ardından 1934 yılında Şen Şapka adı ile kuruldu. İlk mağazası 1962 yılında Beyoğlu’nda açıldı. İlk eşarbı 1938 yılında üretmeye başladılar. Türkiye’de kadın şapkasının yoğun bir şekilde kullanıldığı dönemde Vakko en büyük çıkışlarından birisini yaptı.

Bugün de eşarp ve kravat deyince Türkiye’nin ilk akla gelen markasıdır. Tabii ki bugünkü Vakko’da eşarp ve kravat artık işin çok az bir kısmına karşılık geliyor. Türkiye’nin önde gelen giyim markası Vakko, artık giyimden aksesuara ve çikolataya kadar birçok alanda hizmet veriyor.

Vakko, Türkiye genelinde 17 Vakko, 21 Vakkorama, 30 W Collection, 12 Outlet Vakko, 38 Boutique Vakko, 5 Vakko Wedding, 2 V2K designers, 2 Vakko Chocolate, 2 Vakko Home, 2 Vakko Mare mağazasıyla hizmet veriyor. Bu mağazaların bir kısmını kendi açarken, bir kısmını da yatırımcılara bayilik vererek açmıştı.

Bu mağazaların kaçı bayilik, kaçı kendilerine ait tam olarak bilmiyoruz. Ancak bize gelen bilgilere göre Vakko yönetimi bayilikleri iptal etmeye başlamış. Bundan sonra mağazaları kendisi açacakmış. Vakko’nun bu yeni stratejisini tam olarak sizlere aktarmak istedik ancak ilgililerden geri dönüş alamadık. Vakko’dan bu konuda bir açıklama gelirse onu da sizlerle paylaşacağız…

Para Dergisi

PATRONLAR TV - Abdurrahman Yıldırım'dan 'kadın ticareti' gafı
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası