MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Ünlü şefin Zorlu'daki restaurantı için iflas
Ekonomi
13 Ocak 2015 Salı 10:23

Ünlü şefin Zorlu'daki restaurantı için iflas

Dünyaca ünlü İngiliz şef Jamie Oliver, Zorlu Center İstanbul’da açılan restoranında umduğunu bulamadı. Jamie Oliver’ın restoran markası Jamie’s Italian için mahkemeden iflas erteleme istendi.
Dünyaca ünlü İngiliz şef Jamie Oliver, Zorlu Center İstanbul’da açılan restoranında umduğunu bulamadı. Jamie Oliver’ın restoran markası Jamie’s Italian için mahkemeden iflas erteleme istendi. Mahkeme şirket için tedbir kararı verdi. Jamie’s Italian’ın İstanbul’daki şubesinin ortakları arasında, Turizm Restoran Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) Başkanı Kaya Demirer ve Sezen Aksu’nun kardeşi Nihat Yıldırım bulunuyor. Dünya genelinde 40'a yakın şubesi bulunan Jamie’s Italian’ın en büyüğünün İstanbul'da açıldığı belirtiliyor.

‘Çıplak Şef’ lakaplı Jamie Oliver, 32. restoranını 2013 sonunda İstanbul’da açtı. Restoranın açılmasına önayak olan isimler, yeme-içme sektörünün önemli isimlerinden Kaya M. Demirer ile birlikte, M. Nihat Yıldırım ve Cem Uşaklı oldu. Üç ismin ortak olduğu İtalyan Lezzetleri Yiyecek ve İçecek İşletmeleri San . ve Tic. A.Ş. ocak 2013’de kuruldu. Aynı yılın sonlarına doğru ise Jamie’s Italian’ın açılışı yapıldı. Ancak, restoranın açılışından 1 yıl sonra mali sıkıntılar baş gösterdi.

‘ŞİRKET BORCA BATIK’

Şirket avukatı, geçtiğimiz 24 Aralık’ta İstanbul 16. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne iflas erteleme talebinde bulundu. Dava başvuru dilekçesinde şirketin 30 Eylül 2014 finansal sonuçlarına göre borca batık olduğu vurgulandı. Dilekçede, şirketin mali darboğaza girmesinin sebeplerine de yer verildi.

‘BEKLENEN YOĞUNLUK OLMADI’ 

Dilekçede, Zorlu Center İstanbul’da beklenen ziyaretçi yoğunluğunun yakalanamadığı iddia edilerek, vaat edilen sayının yüzde 50’sinde kalındığına vurgu yapıldı. Mali sıkıntıya düşülmesinin bir başka sebebinin ise, yoğun rekabet nedeni ile fiyatların düşük tutulması gösterildi. Mahkemeye, iflas erteleme başvurusu ile birlikte iyileştirme raporu da sunuldu. Raporda, şirketin 540 bin TL olan sermayesinin 2 milyon 40 bin TL’ye çıkarılacağı, personel sayısının azaltılacağı kaydedildi.

MAHKEME KORUMAYA ALDI

Mahkeme, yapılan başvurudan 5 gün sonra kararını verdi. Mahkeme, şirket hakkında tedbir kararı verdi. Bu kararla birlikte şirket icra takiplerine karşı korumaya alınmış oldu. Böylece şirkete yapılacak karşı herhangi bir icra takibinin de önüne geçilmiş oldu.
Konu ile ilgili görüşüne başvurmak istediğimiz şirket avukatından ise geri dönüş olmadı.

Mahkeme, şirketin talebi üzerine 29 Aralık'ta tedbir kararı verdi.

Dinçer Gökçe/Hürriyet
PATRONLAR TV - Abdurrahman Yıldırım'dan 'kadın ticareti' gafı
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası