MENÜ
İstanbul 12°
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Turkcell'den İnteltek’in satışında yeni adım
Ekonomi
22 Mayıs 2020 Cuma 18:12

Turkcell'den İnteltek’in satışında yeni adım

Turkcell, spor bahis oyunları işletmecisi İnteltek şirketindeki yüzde 55 hissesini diğer ortağı İntralot’a devredeceğini açıklamıştı.

Bu konuda KAP’a da açıklama yapılmıştı. Bildirimde, satış için bağlayıcı ön sözleşmenin imzalandığı ve işlemin 2020’nin ilk yarısında tamamlanmasının beklendiği belirtilmişti.

Turkcell’den KAP’a yapılan açıklamada özetle, “Şirketimiz bağlı ortaklıklarından Turktell Bilişim Servisleri A.Ş., Global Bilgi Paz. Dan. ve Çağrı Servisi Hizm. A.Ş. ve Turkcell Satış ve Dijital İş Servisleri A.Ş.’nin toplamda yüzde 55’ine sahip olduğu İnteltek İnternet Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık Ticaret A.Ş.’deki (“İnteltek”) paylarının tamamının tüm hak ve borçlarıyla birlikte İnteltek’in diğer pay sahiplerinden Intralot Iberia Holding SAU’ya devrine yönelik bağlayıcı ön sözleşme 14 Ocak 2020 tarihinde imzalanmıştır.   İddaa gitti, Turkcell İnteltek’i satıyor

İlgili işlemin, Hisse Devir Sözleşmesi imzalanması ve gerekli izinlerin alınmasını takiben 2020 yılı ilk yarısında tamamlanması öngörülmektedir.

Nihai devir bedeli Inteltek’in UFRS net defter değeri çerçevesinde belirlenecek olup, işlemin mali tablolarımıza önemli etkisi olması beklenmemektedir” denilmişti.

İddia ihalesini kaybeden şirketteki bu gelişme bekleniyordu. Şimdi taraflar ikinci büyük adımı da attılar.

Öğrendiğimize göre, taraflar satış işlemini tamamlamak üzere resmen Rekabet Kurumu’na müracaat ettiler. Satışın Haziran’a kadar tamamlanması öngörülüyormuş…

İddaa ihalesini geçen yıl Demirören-Scientific Games ortaklığı kazanmıştı. Turkcell’in ihaleye ilişkin itirazları dikkate alınmamıştı. Bu olaydan çok kısa bir süre sonra Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu görevinden istifa etmişti.

Para Dergisi

PATRONLAR TV - İHKİB Başkanı Gültepe uyardı: Maske alırken CE belgesine bakın
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Talip henki
 23 Mayıs 2020 Cumartesi 19:41
Kime dayanacagınızı şaşırdınız türk halkını soydunugunuz yetmedi beter olun iflas edin defolun
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Patronlar Dünyası