MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Türk iş kadını İlkay Sevgili'den İMA GROUP Başkanı Derya Bağcı hakkında şok iddialar
Ekonomi
14 Kasım 2018 Çarşamba 14:56

Türk iş kadını İlkay Sevgili'den İMA GROUP Başkanı Derya Bağcı hakkında şok iddialar

İsviçre'de yaşayan iş kadını İlkay Sevgili'den İma Group Yönetim Kurulu Başkanı Derya Bağcı ve şirketi hakkında ağır iddialar...

Superkulup.com'da yer alan habere göre İlkay Sevgili, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği dilekçede İma Group A.Ş. Derya Bağcı ve Ulaş Güngör tarafından dolandırıldığını ileri sürerek yaşadığı süreci şöyle anlattı:

¨İki adet İsviçre şirketime ait proje dosyalarımı benden aldılar ve yüzde 2.5 kredi için sigorta parası istediler. Kendilerine verdim. Çeşitli bahaneler ile şirketimin bir tanesine 2 milyon 500 bin Euro’luk Derya Bağcı, kendi özel hesabından bu hesap ING bank Hollanda’da bulunuyor. Ödeme emri verdi bana bu evrak çek gibidir. Lichtenstein’daki şirketime ait banka hesabına bu evrakı tahsil için koydum. Fakat karşılığı olmadığını söylediler. Derya Hanım ile görüşmemde bir aksilik olduğunu krediyi UBS banka çıkaracaklarını söylediler. Gönderdiklerini gösteren sahte swift gönderdiler bana. Hiçbir kredi tarafıma ya da firmalarıma gelmedi. Daha sonra Türkiye’den Akbank Kayseri Şubesi’nden parayı vereceklerini belirttiler ancak ordan da gelen bir şey olmadı. Aradan geçen bir sene içinde benden sigorta parası, banka evrakları, banka masrafları adı altında ve ceza adı altında bir çok paralar aldılar. Bu paralarımın bir bölümünü avukatım aracılığı ile kendilerinden bölüm bölüm tahsil ettim.

SAHTE ÇEK VERDİLER!

Ancak vermiş oldukları sahte çek ile ilgili Liechtenstein’daki bankam aracığı ile yurtdışında Europol’de dava açıldı. Davanın içeriğine baktığımda gördüklerim karşısında şoke oldum.

“PROFESÖR DOKTORUM, EKONOMİ UZMANIYIM DEDİ, ‘GARSON ÇIKTI’”

Derya Bağcı adlı kadın kendisini Türkiye’de Profesör, Doktor , Ekonomi uzmanı ve büyük bankacı olarak tanıtmasına rağmen Hollanda’da lise mezunu bile olmayan garsonluk yapan bir insan olduğu ortaya çıktı.

Türkiye’de çeşitli kurumlara müracaat ettim, yazılar yazdım. Kesinlikle Derya Bağcı'nın SPK, BDDK ve Merkez Bankası gibi ilgili kurumlardan lisanslarının olmadığını öğrendim. 

“CEO TARAFINDAN TEHDİT EDİLDİM”

Şirketin şu anki CEO’su Ulaş GÜNGÖR tarafından tehdit edildim. Hayatımdan endişe ediyorum. Dolandırıldım, haklıyım ve alacaklıyım.¨dedi.

kaynak: Superkulup.com

PATRONLAR TV - Ünlü iş adamına DNA şoku....
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Patronlar Dünyası