MENÜ
İstanbul 22°
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
TCDD'den zamanlaması manidar karar!
Ekonomi
14 Ocak 2020 Salı 08:54

TCDD'den zamanlaması manidar karar!

Üst düzey bürokratlarının yük vagonu kiralayarak lojistik işine girdiği iddia edilen, iktidara yakın işadamı için rakip firmalara baskı yaptığı konuşulan TCDD’de, “zamanlama manidar” dedirten bir karar alındı...

Üst düzey bürokratlarının yük vagonu kiralayarak lojistik işine girdiği iddia edilen, iktidara yakın işadamı için rakip firmalara baskı yaptığı konuşulan TCDD’de, “zamanlama manidar” dedirten bir karar alındı.

TCDD yetkililerinin, iktidara yakın işadamının rakibi olan firmalardan vagon taleplerini bundan sonra faks yoluyla değil, e-posta olarak iletmelerini istedikleri öne sürüldü. İddia: TCDD, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın akrabası Fatih Erdoğan'ı projeye ortak etmeyen şirketin işine engel oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından cevaplandırılması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sunan CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, bilgi ve belge alışverişinin yapıldığı, gerçek ve tüzel kişilerin taleplerini gönderdiği e-posta adresinin TCDD’nin resmi e-posta adresi olup olmadığını sordu.

Tanal, “Yapılan birtakım usulsüzlükler, hukuk dışılıklar açığa çıkmasın, bilinmesin diye mi bu kadar gizli bir politika uygulanmaktadır” diye sordu.

BU SÜREÇTE YAZIŞMALARDA FAKS KULLANIMINA SON VERİLMESİ TESADÜF MÜ

CHP’li vekil Mahmut Tanal’ın verdiği soru önergesi şöyle:

TCDD’de (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları) resmi yazışmalarda, gerçek ve tüzel kişilerle sağlanan iletişimde, bilgi ve belge alışverişinde, gönderimlerde faks cihazının tamamen kaldırıldığı iddiası doğru mudur? Şayet doğru ise yazışmalar ile bilgi ve belge gönderimi için faksın tamamen kaldırılmasının gerekçesi nedir?

TCDD’de birtakım yetkililerin “Bundan sonra faks kullanılmayacak. Mail gönderin” diyerek, kuruma yönelik talep yazısı hazırlayanları, herhangi bir bilgi ve belge paylaşmak isteyen gerçek ve tüzel kişileri elektronik posta (e-posta) göndermeye zorladıkları iddiası doğru mudur?

Bilgi ve belge alışverişinin, talep alımının sadece elektronik posta üzerinden yapılmasının gerekçesi nedir?

Bilgi ve belge alışverişinin yapıldığı, gerçek ve tüzel kişilerin taleplerini gönderdiği e-posta adresi, TCDD’nin resmi e-posta adresi midir?

Faksla yapılan yazışmalara, bilgi ve belge alışverişine son verilerek şeffaflık ortadan mı kaldırılmak istenmektedir?

Yapılan birtakım usulsüzlükler, hukuk dışılıklar açığa çıkmasın, bilinmesin diye mi bu kadar gizli bir politika uygulanmaktadır?

Bazı TCDD bürokratlarının, bir lojistik firması kuran ve yük vagonu kiralama yoluyla Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattını kullanmak isteyen F. E.’yle birlikte hareket ettikleri, rakip firmalara baskı kurdukları iddialarının dile getirildiği bir süreçte, TCDD’deki yazışmalarda, talep alımlarında faks cihazının kullanımına son verilmesi tesadüf müdür?

PATRONLAR TV - İHKİB Başkanı Gültepe uyardı: Maske alırken CE belgesine bakın
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Oxfordlu
 15 Ocak 2020 Çarşamba 18:03
TCDD de kendilerini Oxfordlu diye adlandıran demiryolu meslek lisesi mezunları bütün köşebaslarını kapmışlar ve karşılıklı paylaşıyorlar. Onların onay vermediği hiç bir şey yapılmaz.
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Patronlar Dünyası