MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Sponsorluk bedeli 45 Milyon Euro! Ferit Şahenk, Fenerbahçe’den çekiliyor mu?
Patronlar
9 Nisan 2018 Pazartesi 08:05

Sponsorluk bedeli 45 Milyon Euro! Ferit Şahenk, Fenerbahçe’den çekiliyor mu?

Son günlerde Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ile ilgili arka arkaya kredi borçları ve portföy optimizasyonuyla ilgili haberler basında yer alıyor.

Son yıllarda adından en çok söz ettiren iş adamlarından biri Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk. Garanti Bankası’ndaki payını İspanyol BBVA’ya devretmesiyle birlikte satın alma ve birleşme faaliyetlerinde bir anlamda rekora imza attı Şahenk.

Ünlü iş adamı, yeme-içme ve turizm sektörüne yaptığı yatırımlarla hem Türkiye’de hem dünyada adından sıkça söz ettirdi. İsviçre, Yunanistan, ABD, Hırvatistan, İtalya gibi ülkelerde peş peşe oteller aldı, ortaklık yaptı. Özellikle jet sosyetenin sıkça uğradığı tesisleri radarına aldı...

Son günlerde ise Doğuş Grubu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ile ilgili arka arkaya kredi borçları ve portföy optimizasyonuyla ilgili haberler basında yer alıyor. Doğuş Grubu'nun borçlarını yapılandırmak istediğine ilişkin haberlerin ekonomi dünyasını da etkilemesi kaçınılmaz görünüyor.  Yıldız Holding'den sonra Doğuş Holding 23.5 milyarlık yapılandırma istedi

Doğuş Holding’in 2 milyar dolarlık borcunu yapılandırmak için bankalarla masada olduğu iddiaları iş kadar spor dünyasını da yakından ilgilendiriyor. Özellikle Fenerbahçe’ye gönül veren Şahenk’in sarı lacivertli kulüp ile önemli bir işbirliği var.

3 yıllığına 45 milyon euro

Euroleague’de şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Basketbol Takımı ile Doğuş Grubu geçtiğimiz yılın haziran ayında önemli bir anlaşmaya imza attı. 3 yıllık sözleşmeye göre Doğuş Grubu, Fenerbahçe’ye her sezon için 15 milyon euro civarında finansman sağlayacak. Yani 2017-2018 sezonundan itibaren toplam 45 milyon euroluk bir anlaşma yapıldı. Bu tutarın TL karşılığı da bugünkü kurla 225 milyon liraya ulaşıyor. Aziz Yıldırım ile imzalanan anlaşmayla sarı lacivertli basketbol takımının adı Fenerbahçe Doğuş olarak değiştirildi.  Doğuş Grubu patronu Şahenk, D-ream’ı satmak için kimlerle masada?

Edindiğimiz bilgiye göre gelecek yıldan itibaren Fenerbahçe Basketbol Takımı'na verilen sponsorluk desteği sonlandırılacak. Ferit Şahenk ve Başkan Azil Yıldırım'a durumu iletmiş. Her iki taraftan da görüştüklerim, arada bir anlaşmazlık olmadığını özellikle vurguluyor. Anlaşılan mesele, mali konular. Anlaşmanın iptalinin ne kadarlık bir cezası olduğunu öğrenemedim.

Hatırlanacağı üzere 2-3 Haziran’da Fenerbahçe’de başkanlık seçimi olacak. Başkan Yıldırım’ın rakibi ise Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç.  Borç yapılandırma talebiyle gündeme gelmişti! Doğuş'tan hisse devri...

İzmir’deki İstinye Park’tan çıktı

Öte yandan son dönemde Türkiye’deki bazı operasyonlarını küçültmeye gittiği, bazı ortaklıklarını da bitirdiğine yönelik haberler çıkan Doğuş Grubu’nun İzmir-Üçkuyular’da inşaatı süren İstinye Park’taki hisselerini de ortağı Orjin Grup’a devrederek bu yatırımdan ayrıldığına yönelik haberleri bir kenara not etmekte fayda var.

Kerim Ülker/Dünya

PATRONLAR TV - Ali Koç'tan, Binali Yıldırım'a Lise hatırlatması
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası