MENÜ
İstanbul 10°
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Sabancı, dünyanın en pahalı bölgesinde 80 Milyon dolara yer alıyor
Patronlar
5 Kasım 2018 Pazartesi 15:33

Sabancı, dünyanın en pahalı bölgesinde 80 Milyon dolara yer alıyor

Demir Sabancı’ya ait gayrimenkul şirketi Sedesco, ABD’deki bir gayrimenkul şirketinden 80 milyon dolara bir yer almak için masaya oturdu.

Türkiyeli inşaat şirketlerinin gayrimenkul projesi için gözde ülkesi ABD oluyor. ABD’de ise en fazla ilgi gören kentler güneyde Miami, kuzeyde New York. 

Okan Holding, Nef, Tahincioğlu, Tepe İnşaat, Süzer, Bayraktar, Bilgili Holding gibi Türk şirketlerinin çalışma başlattığı ve proje ürettiği ABD’de en dikkat çeken ise Demir Sabancı. 

Dünya gazetesinden Kerim Ülker’in haberine göre, Demir Sabancı’ya ait Sedes Holding’in gayrimenkul şirketi olan Sedesco, geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız ABD’deki bir gayrimenkul şirketinden 80 milyon dolara bir yer almak için masaya oturdu.   Demir Sabancı Gratis’in yüzde 55’ini kime sattı

Arsanın bugünkü kurlarla 450 milyon liraya yakın bir değer ettiği belirtiliyor. Demir Sabancı’nın istediği yerin ise dünyanın en pahalı bölgesi Manhattan’ın en lüks yeri Billionaire Row olduğu kaydediliyor. 

Bu bölge, en pahalı rezidansların olduğu yer olarak biliniyor. Tamamı lüks rezidans ve yüksek kulelerden oluşan bölgede Sabancı’nın almak istediği yerin 41 Batı 57. Cadde üzerinde olduğu ifade ediliyor. Eğer anlaşma tamamlanırsa Sabancı’ya bu yerin yaklaşık 9 bin 300 metrekarelik bir alan üzerine proje geliştirme şansı da vermiş olacağı söyleniyor.

Holding’teki hisselerini yıllar önce satarak kendi yolunu çizen Demir Sabancı’nın şirketi Sedesco, son olarak New York’un en bilinen bölgesi Manhattan’da yer alıyor.

Sedesco'nun, ABD’de dört projesi bulunuyor. 2009’da kurulan Sedesco’nun portföyündeki projelerin tamamı Manhattan’da.   Demir Sabancı ABD'deki işleri büyütmüş

Manhattan’ın batısındaki dört katlı tarihi binaya 2.9 milyon, Madison Avenue'de bir binanın yüzde 60'ına 21 milyon, Rockefeller'a komşu bir binaya da 29 milyon dolar ödeyen Demir Sabancı, son olarak sahibi olduğu 22 katlı bir ofis projesi ile gündeme gelmişti.

New York Başpiskoposluğu ile davalık olan Sabancı’nın şirketi, 60 santimetrelik arazi ihlali nedeniyle 1.5 milyon dolarlık tazminat talebiyle mahkemeye başvurmuştu.

PATRONLAR TV - Yıldırım Demirören ve Ömer Faruk Kalyoncu nikahda nasıl oynadı?
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası