MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Sabancı Holding CEO'suydu! O da patron oldu
Patronlar
5 Şubat 2018 Pazartesi 16:51

Sabancı Holding CEO'suydu! O da patron oldu

Zafer Kurtul, 20 Şubat 2017 tarihinde görevlerinden istifa ederek Sabancı Holding’den ayrıldı.

Zafer Kurtul, bankacılık sektörünün önemli isimlerinden biri. 1984’te Citibank İstanbul Şubesi'nde görevine başlayarak bankacılık sektörüne adım attı. 1986-1990 yılları arasında BNP-Ak Dresdner Bank'ta bir süre boyunca Kredi Pazarlama Bölümü Başkanlığı görevini sürdürdü.

1990'da da Societe Generale Bank'ta Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. 1995-1998 arasında Tekfenbank'ta görev alarak Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atandı.

1998'de Akbank Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı ve 27 Kasım 2000'de Akbank Genel Müdürlüğü görevine getirildi. 2009 yılının Haziran ayında Akbank'ın Yönetim Kurulu Üyesi olan Kurtul, 19 Temmuz 2010'dan beri Sabancı Holding'te CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 20 Şubat 2017 tarihinde görevlerinden istifa ederek Sabancı Holding’den ayrıldı.

Tabii bu kadar önemli bir ismin boşta kalmasını beklemeyiz. Kısa bir süre sonra Commercial Bank of Qatar tarafından satın alınan Alternatifbank’ın yönetimine girdi.

Ardından danışmanlık şirketi kuran bankacılar kervanına katıldı. Tıpkı Tayfun Bayazıt gibi Zafer Kurtul da patronluğa adım attı.

Kurtul, ZKurtul Yönetim Danışmanlık A.Ş. unvanlı şirketiyle bankacılık sektörü başta olmak üzere iş dünyasına, şirketlere üretim ve finansman süreçleri ile ilgili danışmanlık hizmeti verecek.

Para Dergisi

 

PATRONLAR TV - Abdurrahman Yıldırım'dan 'kadın ticareti' gafı
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası