MENÜ
İstanbul 18°
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
S&P uyardı: Barış Pınar Harekatı riskleri yükseltti
Borsa-Finans
10 Ekim 2019 Perşembe 08:29

S&P uyardı: Barış Pınar Harekatı riskleri yükseltti

S&P, kuzeydoğu Suriye'de askeri operasyonun potansiyel sonuçlarının geçmişte olduğu gibi Türkiye'nin turizm altyapısını da içerecek şekilde  bölgede misilleme saldırıları getirebileceğini vurguladı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global Ratings, Türk  ordusunun Suriye’ye girmesinin Türkiye’de kur ve ödemeler dengesi için  riskler ortaya çıkardığını bildirdi. Bununla birlikte S&P, yaşanan  bu gelişmenin Türkiye’nin kredi notunda herhangi bir ani etki göstermesini beklemediklerini de vurguladı.

S&P, kuzeydoğu Suriye’de askeri operasyonun potansiyel sonuçlarının geçmişte olduğu gibi Türkiye’nin turizm altyapısını da içerecek şekilde  bölgede misilleme saldırıları getirebileceğini vurguladı.

Turizm gelirlerinde artışın 2018 yılından itibaren Türkiye’nin cari  işlemler hesabında görülen yeniden dengelenmeye önemli katkı sağladığını  belirten S&P, 2019’un ilk 7 ayında da net yabancı turizm gelirlerinin ABD Doları cinsinden neredeyse yüzde 25 arttığına dikkat çekti.

Türkiye’nin 2018 ve 2019’daki güçlü turizm performansında güvenlik  riskleri konusunda olumlu algılamanın etkili olduğunu belirten S&P,  kuzeydoğu Suriye’deki çatışma ve Türkiye’de terörün yeniden canlanması  olasılığının bu algıya zarar verebileceğini ve Türkiye’nin döviz  kazançlarındaki geniş kapsamlı toparlanmayı engelleyebileceğini de  vurguladı.

PATRONLAR TV - Suna Kıraç'ın cenaze töreninde neler oldu?
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Patronlar Dünyası