MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kritik tarih! Neden 26 Ağustos 2018 seçildi?
Gündem
17 Nisan 2018 Salı 13:15

Kritik tarih! Neden 26 Ağustos 2018 seçildi?

MHP lideri Devlet Bahçeli 26 Ağustos 2018 pazar günü erken seçimi işaret etti. 21-22-23-24 Ağustos Kurban Bayramı tatili. 24 Ağustos cuma gününe denk geliyor.

Tatilciler seçimden önceki hafta sonu olan cumartesi ve seçim günü olması beklenen 26 Ağustos pazarı da birleştirerek tatil yapacaklardı. Bu durumun katılımı nasıl etkileyeceği merak konusu oldu.

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında erken seçim açıklamasında bulundu. Bahçeli konuşmasında, “Türkiye’nin seçim için 3 Kasım 2019’u beklemesi mümkün değildir ” dedi ve tarih olarak da 26 Ağustos 2018 gününü işret etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim için işaret ettiği 26 Ağustos 2018 Pazar gününü çoğu tatilci Kurban Bayramı tatilinin son günü olarak değerlendiriyordu. Tatilciler 20 Ağustos günü olan arifeden tatile çıkma planı yapıyordu.  Devlet Bahçeli erken seçim tarihini açıkladı

26 Ağustos pazar uzun Kurban Bayramı tatilinin son gününe denk geliyor. Eğer seçim Bahçeli’nin işaret ettiği gibi, milyonlaca çalışanın yazın son uzun tatil fırsatı olarak gördüğü, Kurban Bayramı tatilinin son günü yapılırsa katılımın ne kadar olacağı merak konusu oldu.

26 Ağustos 2018 günü Kurban Bayramı’nın sonrasındaki pazar gününe denk geliyor. Bu sene Kurban Bayramı’nın arife günü 20 Ağustos Pazartesi gününe denk geliyor. 21-22-23-24 Ağustos ise Kurban Bayramı.

Bu tarihler dikkate alındığında Bahçeli’nin seçim için işaret ettiği 26 Ağustos tarihi tartışmaları da beraberinde getirdi. Bir çok kişinin uzun tatil fırsatı olarak gördüğü Kurban Bayramı tatilinde seçimlere katılım oranı merak konusu.

PATRONLAR TV - Ali Koç'tan, Binali Yıldırım'a Lise hatırlatması
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası