MENÜ
İstanbul 10°
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kral Selman’dan Erdoğan’a ‘uçak jesti’
Dünya
5 Kasım 2018 Pazartesi 14:03

Kral Selman’dan Erdoğan’a ‘uçak jesti’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrini Hadim ül Harameyn Kral Selman'ın verdiğine inanmam kesinlikle mümkün değildir” ifadelerine yer vermişti.

Hükümete yakın kalemlerden Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud'un, Cemal Kaşıkçı soruşturmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tutumuna'uçak jesti'nde bulunduğunu yazdı.

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD merkezli Washington Post gazetesine bir makale yazmış,
makalede;  “Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrini Hadim ül Harameyn Kral Selman'ın verdiğine inanmam kesinlikle mümkün değildir” ifadelerine yer vermişti.  Erdoğan: Kaşıkçı'nın cinayet emrinin Suudi hükümetinin en üst makamlarından geldiğini iyi biliyoruz

Erdoğan’ın bu yorumuna ise Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud’dan karşılık geldiği ortaya çıktı.

KRAL SELMAN, ERDOĞAN’I UÇAĞINA DAVET ETMİŞ

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Erdoğan’ın bu tutumunun Suudi Kral tarafından memnuniyetle karşılandığını yazdı. “Erdoğan, Kaşıkçı olayında Kral Selman ile veliaht prensi ayrı yere koymaya özen gösteriyor. Hatta ‘Hadim ül Harameyn', yani ‘Mekke ve Medine'nin hizmetkârı' unvanını hatırlatarak Kral Selman'a jest yapıyor.” diyen Selvi, bugünkü yazısında “Kral Selman da bu jesti karşılıksız bırakmıyor. Kaşıkçı cinayetinden sonra iki kez görüştüğü Erdoğan'a “15 Temmuz ve 24 Haziran'dan sonra ziyaretinize gelemedim. Benim hatam. Kusuruma bakmayın” diyor. Ardından, G-20 zirvesine uçağıyla birlikte gitmeyi teklif ediyor. Erdoğan bu davete teşekkür etmekle yetiniyor.” ifadelerine yer verdi.

Selvi yazısında “Erdoğan, Kral Selman'ı onore ederken bir parmağıyla da veliaht prensi işaret ediyor.” yorumunda bulundu.

PATRONLAR TV - Yıldırım Demirören ve Ömer Faruk Kalyoncu nikahda nasıl oynadı?
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası