MENÜ
İstanbul 23°
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kazada 2 kişi ölmüştü: Ünlü iş adamı Mehmet Çolakoğlu 24 Bin TL ceza ile kurtuldu
Patronlar
5 Temmuz 2018 Perşembe 17:25

Kazada 2 kişi ölmüştü: Ünlü iş adamı Mehmet Çolakoğlu 24 Bin TL ceza ile kurtuldu

İş adamı Mehmet Çolakoğlu 10 yıl önce otomobiliyle karşı yönden gelen bir otomobille çarpıştı. Mehmet Çolakoğlu’nun hafif yaralı atlattığı kazada, diğer otomobildeki 2 kişi öldü.

Çolakoğlu Metalurji şirketinin sahibi Mehmet Çolakoğlu, 12 Eylül 2007’de Etiler’de spor Mercedes’iyle karşı yönden gelen Renault Clio marka otomobille çarpıştı.

Mehmet Çolakoğlu hafif yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, Clio marka otomobilde sıkışan 3 kişi itfaiye ekipleri tarafından araçtan çıkartıldı. Ancak Otomobili kullanan Yasin Kaya ve ön koltukta oturan Savaş Yılmaz hayatını kaybetmişti. Arka koltukta oturan Gökhan Yahşi ise ağır yaralı olarak kurtuldu.

Kazanın ardından başlatılan soruşturmada, kusurun tamamının karşı şeride geçtiği iddia edilen Yasin Kaya’da olduğu belirtildi. Soruşturma kapandı. Savaş Yılmaz’ın babası Seyyar Yılmaz itiraz etse de bir sonuç alamadı.

Seyyar Yılmaz’ın 10 yıl sonra, bu kez kanun yararına bozma talebiyle Yargıtay’a müracaat etti. Yargıtay 12 Ceza Dairesi eksik inceleme olduğu gerekçesiyle dosyanın yeniden incelenmesini istedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı işadamı Mehmet Çolakoğlu’na taksirle ölüne neden olmak suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı..

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı dosyayı Adli Tıp Kurumu’na gönderdi. Adli Tıp Kurumu kazada Mehmet Çolakoğlu’nun da kusuru olabileceğini belirtti.

Başsavcılık Mehmet Çolakoğlu’na taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. 

BABA SEYYAR YILMAZ, YILMADI. 10 YIL SONRA, AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE DAVA AÇILMASI KARARI ÇIKTI.

Aradan geçen 10 yıllık süre acıları dindirmedi. Yaşananların hukuksuz olduğunu, fizik kurallarının tersine yorumlandığını, aşırı hızlı olanın oğlunun içinde olduğu araç değil, Mehmet Çolakoğlu’nun kullandığı MercedesCL 55 marka araç olduğunu iddia eden acılı baba Seyyar Yılmaz, yaptırdığı incelemede aldığı uzman rapora dayanarak Adaletin kapısını tekrar çaldı. Savcılık yaptığı bu itirazı da red ettiyse de yine yılmadı.

Kanun Yararına Bozma Yoluna müracaat etti. Adalet Bakanlığı Ceza işleri Genel Müdürlüğünün Yargıtay 12. Ceza Dairesine gönderdiği dosyada Yargıtay 12. Ceza Dairesi, yürütülen soruşturmada eksik inceleme olduğuna hükmetti. Savcılık dosyası tekrar açıldı.

Yargıtay’ın tespitleri doğrultusunda bu defa Adli Tıptan 10 yıl gecikme ile de olsa görüş soruldu. Dosyada dava açmayı gerektirir kusur bulunduğu belirlenince İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ünlü işadamı Mehmet Çolakoğlu hakkında TCK 85/2, 53/6 maddeleri gereğince “Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma” suçundan İddianame düzenleyerek İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açtı.

TEK ŞİKAYETÇİ DE VAZGEÇTİ, 24 BİN TL CEZA VERİLDİ

Büyük hukuk mücadelesi ile 10 yıl gecikmeli dava açtıran ve açılan davada tek şikâyetçi kalan ölen Savaş Yılmaz’ın babası Seyyar Yılmaz da şikâyetten vazgeçince ünlü işadamı Mehmet Çolakoğlu’na en alt sınırdan verilen ceza önce 24.200 TL’na çevrildi sonra 6 eşit taksitte ödenmesine ve bu kararın da açıklanmasının ertelenmesine karar verildi.

PATRONLAR TV - Adnan Oktar'ın gözaltı görüntüleri
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Patronlar Dünyası