MENÜ
İstanbul 12°
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kararname bekleyen kamu müteahhitleri, temsili cenaze namazı kıldı
Ekonomi
6 Kasım 2018 Salı 15:54

Kararname bekleyen kamu müteahhitleri, temsili cenaze namazı kıldı

7 aydır fiyat farkı ve tasfiye kararnamesi çıkmadığı için iflasın eşiğine geldiklerini belirten bir grup kamu müteahhidi, üzerinde "Fiyat farkı ve tasfiye kararnamesi bekleyen kamu müteahhitliği ölmüştür" yazılı tabutun önünde temsili cenaze namazı kıldı.

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu, ihaleli işlerde demire ve çimentoya yüzde 50, akaryakıta yüzde 25 zam geldiğini, bankaların da faiz oranını yüzde 135 artırdığını söyledi.

Karslıoğlu, "Bankalar verdikleri kredileri tekrar çağırmakta. Türkiye'deki müteahhitlik bitmiş durumda. Kamu müteahhitleri, fiyat verdiği dönemdeki fiyatıyla çalışmaktadır. Bu aradaki farkı istiyoruz. Çok muzdarip durumdayız. 7 aydır tüm kamu müteahhitleri bu kararnameleri beklemektedir.

4 ayrı bakana sorunlarımızı anlattık ama çözüm bulamadık. Cumhurbaşkanımız her konuya düzgün bir yaklaşım sergilemektedir. Ancak biz zannediyoruz ki Cumhurbaşkanımızın bu konudan haberi yok. Bu sorunun önüne geçilemezse, büyük bir sosyolojik travma yaşanacak" diye konuştu.  İMKON: 100 bin müteahhit batabilir

Müteahhit Saim Azmaz da müteahhitliğin durumuna dikkat çekmek için temsili cenaze namazı kıldıklarını söyledi. Azmaz, "Hükümetimize buradan çağrı yapıyoruz. Can çekişen müteahhitlerimizin yaşama tutunması için bu kararnamelerin ivedilikle çıkarılmasını bekliyoruz. Aksi halde nesil tükenecek, bitecek. Müteahhitlik kalemi 250 sektörü ilgilendiriyor. Herkes mağdur durumda, perişan durumda" dedi.

PATRONLAR TV - İHKİB Başkanı Gültepe uyardı: Maske alırken CE belgesine bakın
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Rizeli
 6 Kasım 2018 Salı 16:52
Berat bey "gerek yok" demiş. Sizce kayınpederinin haberi olmadan bunu diyebilir mi?! Konu ile ilgili Çevre Şehircilik bakanı yerine Ulaştırma Bakanı açıklama yapması manidar. "iyileştirme olacak, yeter ki ülkeyi terketmeyin" çağrısında bulundu. Bunların hepsini bir arada düşününce, demekki iyileştirme en büyükler düşünülerek yapılacak. Yol, tünel, havaalanı yapanlar yani. Bizlere de kırıntısından denk gelirse ne ala.
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Patronlar Dünyası