MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Hürriyet'te yeni skandal: Kovulan gazetecilerin isimleri haberlerden siliniyor
Medya
8 Kasım 2019 Cuma 08:55

Hürriyet'te yeni skandal: Kovulan gazetecilerin isimleri haberlerden siliniyor

Birçok gazeteciyi evlerine gönderdiği tebligatla işten çıkaran Hürriyet, işten çıkardığı gazetecilerin haberlerde yer alan imzalarını da siliyor.

Hürriyet gazetesinde geçtiğimiz Çarşamba günü mektupla yapılan tebligatlarla başlayan işten çıkarmalar devam ederken, bu duruma tepki olarak birçok isim gazete ile yollarını ayırmıştı. 

Askerlik görevini yapan, doğum izninde olan gazetecileri dahi kovan Hürriyet’te yeni bir skandal daha ortaya çıktı.

Odatv’nin haberine göre, Demirören Grubu, işten çıkardığı gazetecilerin haberlerinden imzalarını siliyor.

Gazetecilerin isimleri haberden silinirken, kovulan basın emekçilerinin gazete binasına girmemeleri içinde talimatlar verildi.

Gazeteciler evlere gönderilen tebligatla işlerine son verilirken gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar da görevinden istifa etmiş ve Hürriyet’in yeni Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan olmuştu.

NE OLMUŞTU?

Hürriyet gazetesi 43 çalışanını evlerine tebligat göndererek işten çıkarmıştı. İşten çıkarılanlar arasında Çınar Oskay, İpek Yezdani, Sebati Karakurt, Kenan Başaran, Aydil Durgun, İbrahim Yurtbay, Önder Öndeş, Dürdane Kırçuval, Serkan Ocak, Ceyhun Kuburlu, Aydil Durgun, Aslı Barış, Ahmet Can, Aslı Barış, Şebnem Turhan, Banu Tuna, Mesude Erşan, Mustafa Doğan, muhabir Arda Akın, Otomotiv Yazarı Emre Özpeynirci,Spor ve Ekonomi Servisi'nden Ceyhun Kuburlu, Teknoloji Muhabiri Ahmet Can Şit, Muhabir Ece Emre, editörler Deniz Türsen, Deniz Dallı, Levent Korkut ve Kelebek'ten Nigar Akan ve gazetenin insan kaynakları servisinden üç kişi de vardı.

İşten çıkarmalara karşı gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar, yazar Gülse Birsel ve müzik yazarı Naim Dilmener, yazar Jale Özgentürk ve yazar Ayşe Arman istifa etmişti.

İşten çıkarılan kişilerin tamamının Türkiye Gazeteciler Sendikası'na üye olduğu, sendikanın toplu sözleşme yapabilmek için az sayıda kişiye daha ihtiyaç duyduğu bu nedenle gazete yönetiminin sendikalı çalışanların işine son verdiği belirtildi.

PATRONLAR TV - Hakan Ates'ten canlı performans
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Patronlar Dünyası