MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Gözde Girişim yeni şirket satışı için masada
Patronlar
28 Haziran 2018 Perşembe 08:36

Gözde Girişim yeni şirket satışı için masada

Gözde Girişim ve Yıldız Holding'in Kümaş'ı 500 milyon dolara satmak için görüşmeler yaptığı belirtildi. İlgilenenler arasında Rus, Çinli, Hintli yatırımcılar da bulunuyor.

Türkiye’nin şu ana kadarki en büyük kredi yapılandırmasını tamamlayan Yıldız Holding, maden ve refrakter tuğla birimi Kümaş Manyezit Sanayi A.Ş.’yi yaklaşık 500 milyon dolarlık işletme değeri üzerinden satmak üzere birçok uluslararası yatırımcı ile görüşmeler yürütüyor.

Konuya yakın üç kişinin verdiği bilgiye göre Yıldız Holding ile özel sermaye şirketi Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ikisi Avrupa’dan olmak üzere Rusya, Hindistan ve Çin’den yatırımcılar ile temas halinde.

İki kaynak, Avrupalı yatırımcıların birinin Fransa’dan, diğerinin Avusturya’dan olduğunu söyledi. Bir kaynak Kümaş ile ilgilenen Avusturyalı şirketin RHI Magnesita NV olduğu bilgisini verdi. 

Yıldız Holding konu hakkında yorum yapmadı.

Internet sitesinde yer alan bilgilere göre Kütahya-Eskişehir-Bilecik üçgeninde yer alan doğal manyezit cevherini, sinter manyezit, bazik refrakter tuğla ve harç üreten Kümaş Manyezit’in net satışları 2017’nin ilk yarısında yüzde 9 artışla $72 milyona yükseldi. Gözde, Kümaş’ın yüzde 51 hissesine sahip; kalan hisseler ise Yıldız Holding’e ait.   BusinessHT

PATRONLAR TV - Abdurrahman Yıldırım'dan 'kadın ticareti' gafı
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası