MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Flormar'da işten atılan işçilerinin mücadelesi sürüyor
Ekonomi
17 Mayıs 2018 Perşembe 18:18

Flormar'da işten atılan işçilerinin mücadelesi sürüyor

Kocaeli Gebze’de kurulu Flormar’da sendikaya üye oldukları için işten atılan 95 işçinin sendika mücadelesi fabrika önünde devam ediyor.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Flormar kozmetik ürünleri fabrikasında Petrol-İş’e üye oldukları için işten atılan Flormar işçilerinin direnişi devam ediyor.

İşten atılan 95 işçi bugün de fabrika önünde bir araya gelerek sendika hakları için eylem düzenledi. Düdüklerle Flormar patronunu protesto eden işçiler, daha sonra halaylar çekti.  Flormar'dan sendika düşmanlığı: 85 işçiyi işten attılar

Eylemde konuşan Petrol-İş Gebze Şubesi Başkan Yardımcısı Eyüp Akdemir, “3 gündür eylemimiz devam ediyor. Bunun sebebi 2018 Ocak ayından bu yana Kosan Kozmetik yani Flormar'da bir örgütleme faaliyetimiz var. Bu örgütlenme faaliyeti devam ederken bakanlıktan çoğunluğumuzu aldık.

Flormar'ın yüzde 51 hissesini Fransızlar aldı

Fakat işveren önce 12; daha sonra da 4 arkadaşımız derken bu işin önüne geçemeyeceğini düşünerek sendika üyesi gördüğü, selam verdiği, bu işe destek veren herkesi tazminatsız bir şekilde işten attı. İşveren burada kötü niyet sergiliyor. Ramazan ayında arkadaşlarımızı tazminatsız bir şekilde işten çıkardı. Hiç birine 5 kuruş para vermiyor. Bu insanlar işsizlik sigortasından faydalanamıyor. Haklarını gasp ediyor” dedi. 

PATRONLAR TV - İşten kovulan işçi kepçeyle uçağı parçaladı
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası