MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Dün 4,45 liraya çıkan dolar bugün ne kadar?
Finans
17 Mayıs 2018 Perşembe 08:22

Dün 4,45 liraya çıkan dolar bugün ne kadar?

Dolar kuru dün 4,50 lira üzerine çıkarak rekor kırmıştı

Merkez Bankası'nın açıklaması ile gün içinde 4,40 liraya kadar gerilemişti. Dolar kuru yeni güne ise daha sakin bir seyir izleyerek 4,45 lira altında güne başladı.

Dün dolar kurunun 4,50 lira üzerine çıkarak rekor kırması üzerine, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'ndan gelen “Piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumları yakından takip edilmektedir. Gelişmelerin enflasyon görünümü üzerindeki etkileri de dikkate alınarak gerekli adımlar atılacaktır.” açıklaması sonrası dolar 4,40 liraya kadar gerilemişti.

Dün yaşanan bu gelişmelere üzerine dolar kuru yeni güne 4,42 lira seviyesinden güne başladı. Euro kuru ise 5,23 liradan işlem görüyor.

Uzmanlar, küresel piyasalardaki gelişekte olan ülkelere yönelik endişeler son günlerde hiç olmadığı kadar kuvvetleri olduğunu belirtirken ekonomi yönetimi ve Merkez Bankası'ndan piyasaları rahatlatacak adımların gelmesinin beklendiğini ifade ettiler.

Dolar endeksindeki yükselişin yanısıra Euro Bölgesi de enflasyon verisinde yaşanan düşüş sonrası euro/dolar paritesi 1,18'in altına indi. Dolar/euro paritesi bu sabah yeniden 1.18 düzeyinde seyrediyor.

PATRONLAR TV - İşten kovulan işçi kepçeyle uçağı parçaladı
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası