MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Döviz hesaplarındaki artışı artık 'dış güçlerin, üst aklın saldırısı' ile açıklamak inandırıcı olmuyor
Ekonomi
14 Mart 2019 Perşembe 13:58

Döviz hesaplarındaki artışı artık 'dış güçlerin, üst aklın saldırısı' ile açıklamak inandırıcı olmuyor

Bankalardaki döviz birikimi miktarı, 171 milyar dolar...

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, döviz hesaplarının son 5 yılını inceledi. "Şu an bankalardaki mevduat hesaplarının yüzde 50’den fazlası döviz hesabıymış" diyen Özkök, "Bildiğim bir şey varsa, bu durumu artık 'dış güçlerin, üst aklın saldırısı' ile açıklamak inandırıcı olmuyor" ifadesini kullandı.

Türkiye 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere ilerlerken, vatandaşlar ve şirketler artan şekilde döviz biriktiriyor. Şubat ayının son haftasında vatandaşların ve şirketlerin bankadaki döviz birikimleri 171 milyar dolar oldu.

Böylelikle döviz birikimlerinde cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı. Bunun yanında ülkede döviz birikimleri, dolaşımdaki ve bankalardaki paranın yarısına yaklaştı. 

Özkök, bankalardaki döviz hesaplarının artışına yönelik olarak bir değerlendirme yaptı.

"Türkiye'deki insanların psikolojisine bakmak lazım" diyen Özkök, "Ben ekonomist değilim ama psikoloji bilirim" notunu düştüğü yazısında, "Bildiğim bir şey varsa, bu durumu artık “dış güçlerin, üst aklın saldırısı” ile açıklamak inandırıcı olmuyor. Çünkü Türkiye, ekonomisinde bu kötü rakamları hak etmiyor" ifadelerini kullandı.

PATRONLAR TV - Ali Koç'tan, Binali Yıldırım'a Lise hatırlatması
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Osman Özdal
 15 Mart 2019 Cuma 01:10
Tam olarak hangi kötü rakamları haketmiyor? Yani veriler berbat. Ekonomi kötü . Sanayi uretim endeksi çakıldı, konut satışları bile çakıldı. Filan.. Tamam da Ertuğrul Özkök hangi parametreyi eleştiriyor tam olarak? Daha açıkçası E.özkök kim ki onun görüşüne kıymet verilip de haber yapılıyor? Uzmanlığı ne? Ezbere konuşanın önde gideni?
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası