MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Doğuş Grubu patronu Şahenk satış doğruladı: İki ortak geldi...
Patronlar
10 Nisan 2018 Salı 07:34

Doğuş Grubu patronu Şahenk satış doğruladı: İki ortak geldi...

Doğuş Grubu tarafından 2012 yılında kurulan Doğuş Restaurant Entertainment and Management'e ("d.ream") iki ortak geldi..

Doğuş Grubu bünyesinde Nusret ve Zuma gibi markaların da bulunduğu "d.ream International BV" şirketinde, Singapur devlet fonu Temasek ve İngiltere'de yerleşik uluslararası sermaye fonu Metric Capital Partners ile yüzde 17 hisse devri karşılığında ortak oldu.

Anlaşma kapsamında şirketin toplam değeri 1.2 milyar dolar olarak belirlenirken, hisse devri 200 milyon dolar karşılığında gerçekleşti.

"D.ream International BV" şirketi, Doğuş Grubu'nun tüm yeme içme yatırımlarını kapsayan d.ream'in altında yer alan bazı markaları bünyesinde bulunduruyor.  Doğuş Grubu'ndan bir satış daha

Konu ile ilgili açıklamada yer alan bilgiye göre, Doğuş Grubu tarafından 2012 yılında kurulan Doğuş Restaurant Entertainment and Management ("d.ream") 12 ülkede, 170'e yakın lokasyonda yaklaşık 8,500 çalışanıyla yeme, içme ve eğlence sektöründe faaliyet gösteriyor.  Yıldız Holding'den sonra Doğuş Holding 23.5 milyarlık yapılandırma istedi

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk anlaşmayla ilgili olarak, "Temasek ve Metric gibi dünya devi kuruluşların Türkiye'ye yatırım yapmasına vesile olmaktan mutluluk duyuyoruz. Doğuş Grubunun yeme içme sektöründe yaptığı yatırımların ve yarattığı değerin başarısı bu işlem ile tescillenmiş bulunmaktadır" dedi.

Şahenk, "Grubumuzun bu sektördeki uzun dönemli hedefleri ve büyüme stratejisi doğrultusunda yeni ortaklarımızla beraber değer yaratmaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

PATRONLAR TV - Ali Koç'tan, Binali Yıldırım'a Lise hatırlatması
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası