MENÜ
İstanbul 10°
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Aysal, Hotel Les Ottomans için kaç milyar istiyor?
Patronlar
5 Kasım 2018 Pazartesi 15:05

Aysal, Hotel Les Ottomans için kaç milyar istiyor?

Galatasaray eski Başkanı Ünal Aysal ve eski eşi Ahu Aysal (Kerimoğlu) sahibi olduğu Hotel Les Ottomans'ı satışa çıkardı

Hotel Les Ottomans, İstanbul denilince akıllara ilk gelen otellerden biridir. Otel, Galatasaray Spor Kulübü eski başkanlarından iş insanı Ünal Aysal'ın eski eşi Ahu Kerimoğlu tarafından, 1935'te yanan Kuruçeşme'deki tarihi Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı'nın restore edilmesiyle 2006 yılında açılmıştı.

Uzun yıllar Ahu Kerimoğlu'nun işlettiği otel, İstanbul Boğazı'nın simge yapılarından biri haline gelirken yatırımcıların da gözünü kamaştırıyor.

İşte göz kamaştıran bu otelin 1,5 milyar TL'lik fiyattan satışa çıkarıldığı bilgisine ulaştık. Türk, Katarlı ve Arap yatırımcıların oteli satın almak üzere görüşmeler yürüttükleri iddia ediliyor.  Ünal Aysal'ın şirketi de kredi yapılandırmasına gidiyor

ŞİRKET NE DİYOR?

Satış söylentilerini doğrulatmak üzere aradığımız Hotel Les Ottomans Genel Müdürü ve aynı zamanda Ünal Aysal'ın damadı olan Mehmet Kırklar, şu anda otelin satış masasında olmadığını ancak uygun bir fiyat verilmesi halinde satılabileceğini söylüyor.

Ünal Aysal'ın sahibi olduğu grubun yatırımcı bir grup olduğuna dikkat çeken Kırklar, "Grubumuz bünyesindeki santrallerimizin, Ataşehir'deki arazimizin, Antalya'daki otellerimizin ekspertiz değerleri bellidir. Zaman zaman yerli ve yabancı yatırımcılar satın almak için gelirler. Ünal Bey de yatırımcı olduğu için uygun değerini bulan her şeyi satabileceklerini dile getirir" diyor.

YEDİ YIL UĞRAŞTI

Aysal'ın eski eşi Ahu Kerimoğlu, 60 milyon dolarlık yatırımla yalıyı restore ettirmiş ve otel olarak işletmeye açmıştı. Bunun için de yedi yıllık bir çalışma yürütmüştü. Kerimoğlu'nun oteli, 2006 yılında Japonya'da yayınlanan Voque Dergisi'nin seçtiği dünyanın en iyi 10 oteli sıralamasına girerken, birçok uluslararası ödülü de ülkemize getirmişti.

Ahu Kerimoğlu, Türk halkının tarihini ve geçmişini yansıtan Osmanlı'nın unutulduğu düşüncesiyle Hotel Les Ottomans'ı kurma kararı aldığını ifade ediyordu.

Kerimoğlu, oteline Les Ottomans adını vererek ve Osmanlı tarzında dekore ederek Osmanlı'nın kuvvetini günümüze yansıtmak isteğiyle bu yatırımı yapmıştı. 12 süit odasıyla temalı bir butik otel olan Les Ottomans'da 84 kişi istihdam ediliyor.

Yılın Kadın Girişimcisi seçilmişti

İstanbul'a dünyaca ünlü bir tesis kazandıran Ahu Kerimoğlu, bu girişimiyle 2007 yılında Ekonomist Dergisi'nin "Yılın Kadın Girişimcisi" kategorisinde birinci olmuştu.

1985 yılında Antalya'da Türkiye'nin ilk tatil köyü olan Salima'yı işletmeye açan Kerimoğlu, aynı zamanda bu tesisin yönetimini de üstlenmişti. 2001 yılında ise Türkiye'nin ilk Thaiassotherapie oteli olan Ma Biche Hotel' in projesinin oluşturulması, inşaatının takibi gibi görevleri üstlenirken bu oteli de yönetmişti.

Levent Gökmen Demirciler/Ekonomist Dergisi

PATRONLAR TV - Yıldırım Demirören ve Ömer Faruk Kalyoncu nikahda nasıl oynadı?
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 ERKAN
 20 Mart 2019 Çarşamba 18:59
TÜRKİYEDEKİ İLK TATİL KÖYLERİ,,, 1970''Lİ YILLARDA KURULMAYA BAŞLANAN,,, FRANSIZ TATİL KÖYLERİ ADIYLA ANILAN TESİSLERDİR.
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası