MENÜ
İstanbul 12°
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Aydın Doğan Hilton otelini satışa çıkardı
Patronlar
26 Eylül 2019 Perşembe 10:12

Aydın Doğan Hilton otelini satışa çıkardı

Geçtiğimiz yıl medya kuruluşlarını satan iş insanı Aydın Doğan, şimdi de otelini satışa çıkardı.

Sabah gazetesinden Feride Cem'in haberine göre, 2005'te mülkiyeti Emekli Sandığı'na ait olan, Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı oteli konumundaki Hilton'u Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan 255.5 milyon dolara satın alan Aydın Doğan, oteli satışa çıkardı.

Konumu itibariyle yerli ve yabancı yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği 62 bin 337 metrekarelik alana kurulu Hilton İstanbul Bosphorus Oteli için Doğan'ın, satın alım bedelinin çok üstünde bir rakam istediği konuşuluyor.

Nişantaşı ve Taksim'e yürüme mesafesinde, İstanbul Boğazı ve Tarihi Yarımada manzaralı otelin bahçesindeki bin 56 ağacı kesip yerine AVM, villa ve otel yapmak için rapor düzenleten Doğan'ın yatırım planı daha önce Anıtlar Kurulu tarafından engellenmişti.

Doğan Grubu'ndan yalanlama

Doğan Grubu yetkilisi otelin arazisi için zaman zaman "Hilton satılıyor" şeklinde haberler yapıldığını hatırlatarak, "40 yıl ülkemiz medyasında görev yapmış Doğan ailesi ile ilgili bu tarz haberler üzücü, asgari bir saygı ve özen gösterilmeli" dedi.

"Aslı yok"

Grubun yetkilisi, otelin, "Çok özel konumda" olduğunu ve zaman zaman iş insanlarından oteli satın almak niyetiyle görüşme talep ettiğini söyleyerek "Doğan ailesinin oteli satmak istediği şeklindeki haberin hiçbir aslı ve dayanağı yok" açıklaması yaptı.

PATRONLAR TV - İHKİB Başkanı Gültepe uyardı: Maske alırken CE belgesine bakın
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Patronlar Dünyası