MENÜ
İstanbul 22°
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Adil Konukoğlu'ndan 'Babayiğit'lere önemli uyarı: Lastikli otoyu bırakın!
Ekonomi
12 Şubat 2019 Salı 15:52

Adil Konukoğlu'ndan 'Babayiğit'lere önemli uyarı: Lastikli otoyu bırakın!

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, yerli otomobil konusunda hükümete ve yerli otoyu yapacak 'Babayiğit'lere önemli bir uyarıda bulundu.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Adil Konukoğlu, hükümete ve yerli otoyu yapacak 'Babayiğit'lere önemli bir uyarıda bulundu.

“TİM Güneydoğu Anadolu Meclisi” adıyla Gaziantep’te dün bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda söz alan iş insanı Adil Konukoğlu, otomotiv endüstrisinde yaşanan değişime dikkat çekerek, "Hükümet ve yerli otomobili yapacak konsorsiyum lastikli otomobil yapmak için çalışmalar yapıyor. Ancak yanlış yapıyorlar. 10 sene sonra otomobiller çok değişecek. Drone araçlar gelecek. Ben de 10 sene sonra ayağımı yerden kesecek drone araçlara bineceğimi düşünüyorum. O nun için hükümet lastikli araç yapmak yerine drone araç üretimine odaklanmalı" dedi.

Dil bilmeden 7 milyar dolarlık ihracat yaptık

Toplantıda konuşan Sanko Holding Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu da, Gazianteplinin dil bilmeden 7 milyar dolarlık ihracat yapan bir il olduğuna işaret ederek, "Eskiden bu kadar ihracatımız yoktu... 2001 krizi sonrasında ihtiyaçtan başladı. Zira iç pazar daralmıştı. Şimdi ürün çeşidi arttı. Gaziantepli işadamlarının yüzde 65'i çıkan teşviklerden haberi yok!" şeklinde konuştu. Konukoğlu, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in "Moraliniz bozulduğunda Gaziantep'e gidin" sözünü hatırlatarak, yatırımcıları ile davet etti. 

 

PATRONLAR TV - İbrahim Bodur'un tekstilcilikten başlyan başarı öyküsü
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası