MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
ABD'den Türk ürününe soruşturma!
Dünya
14 Şubat 2018 Çarşamba 09:15

ABD'den Türk ürününe soruşturma!

ABD Ticaret Bakanlığı, Türkiye ve Çin'in aralarında olduğu 6 ülkeden büyük çaplı dikişli boru ithalatına soruşturma açtı.

ABD Ticaret Bakanlığı, Türkiye, Çin, Kanada, Yunanistan, Güney Kore ve Hindistan'dan 6 ülkeden büyük çaplı dikişli boru ithalatı için anti-damping soruşturması açtı.

Ticaret Bakanlığı açıklamasında, Çin, Hindistan, Güney Kore ve Türkiye'den büyük çaplı dikişli boru ithalatı için telafi edici vergi (CVD) soruşması açıldığı da ifade edildi.

ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu, Türkiye, Güney Kore, Hindistan, Çin, Kanada ve Yunanistan'dan yapılan ithalatın ABD'de yerli üreticilerekayda değer zarar verip vermediğine ilişkin ön tespitlerini 5 Mart tarihine kadar tamamlayacak. Ciddi zarar tespit edilmesi halinde soruşturma devam edecek.

ABD Ticaret Bakanlığı CVD için hükümlerini 17 Nisan 2018'de ve anti-damping için kararlarını 2 Temmuz 2018'de açıklayacak.

ABD, 2016 yılında Türkiye'den 116,1 milyon dolar, Kanada'dan 66, Çin'den 12, Hindistan'dan 26, Yunanistan'dan 70, Güney Kore'den 150,3milyon dolar tutarında büyük çaplı dikişli boru ithal etti.
BusinessHT

PATRONLAR TV - Abdurrahman Yıldırım'dan 'kadın ticareti' gafı
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası