MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
5 Milyon için öldürülmüştü! Cinayeti örtbas için 30 milyon TL harcamışlar
Patronlar
4 Mayıs 2018 Cuma 07:50

5 Milyon için öldürülmüştü! Cinayeti örtbas için 30 milyon TL harcamışlar

5 milyon TL alacak için işlenen cinayetten sonra, olayı kapatmak için 30 milyon TL harcandığı iddia edildi

Ankara’da işlenen işadamı Ömer Faruk Ilıcan cinayetiyle ilgili, TÜRKONFED Başkanı firari Tarkan Kadooğlu’nun babasının da aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı. 5 milyon TL alacak için işlenen cinayetten sonra, olayı kapatmak için 30 milyon TL harcandığı iddia edildi

Kalegaz A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Ilıcan, 21 Mart tarihinde Ankara Çankaya’daki evinden çıktıktan sonra uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Cinayetle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı, TÜSİAD üyesi ve TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu ile babası Cemal Kadooğlu’nun da aralarında bulunduğu bazı isimlere ulaşıldı. Canımı mı alacaksın! Kadooğlu Holding patronu Tarkan Kadooğlu aranıyor

Olaya karıştığı iddiasıyla 8 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Eşzamanlı baskınlarla Tarkan Kadooğlu’nun babası Cemal Kadooğlu, 2 kuzeni ve eniştesinin de aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.

Tarkan Kadooğlu ise evinde yapılan aramada bulunamadı. 44 yaşındaki Tarkan Kadooğlu’nun evine yapılan baskından 6 saat önce kaçtığı tespit edildi. Şüpheli Tarkan Kadooğlu’nun soruşturmadan son anda haberdar olduğu için gece yarısı apar topar evden kaçtığı ortaya çıktı. Kadooğlu’nun yasadışı yollarla yurtdışına kaçtığı sanılıyor. Kadooğlu’nun operasyondan nasıl haberdar olduğuyla ilgili soruşturma başlatıldı.  Ömer Faruk Ilıcan’ı öldürdüğü düşünülen Tarkan Kadooğlu böyle kaçmış

AZMETTİRİCİ BABASI

Gazete Habertürk'ten Rıdvan Tezel'in haberine göre Tarkan Kadooğlu’nu arama çalışmaları sürerken, ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Cinayetle ilgili yürütülen soruşturma sonunda, Kalegaz A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Ilıcan’ı öldürmek için Cemal Kadooğlu’nun azmettirdiği öne sürüldü.

Ilıcan’ın, Gaziantep’te yaşayan Cemal Kadooğlu’nun yanına yaklaşık 5 milyon TL tutarındaki borcunu ötelemek ve yapılandırmak için gittiği öğrenildi.

İddiaya göre borç ötelemesi isteyen Ilıcan’a Kadooğlu’nun “Borç iki katına çıkar” dediği, bunun üzerine IIıcan’ın da senetleri yırttığı kaydedildi. Senetlerin yırtılması üzerine Cemal Kadooğlu’nun işadamının öldürülmesi kararını verdiği, Tarkan Kadooğlu’nun da aralarında bulunduğu şüphelilerin bunun üzerine harekete geçtiği iddia edildi.

Tarkan Kadooğlu’nun yanına bazı adamlarını alarak minibüsle Ankara’ya gittiği saptandı. Ilıcan’ın evinin çevresinde “Villa alacağız” diyerek keşif yapan şüphelilerin, daha sonra işadamını evinden çıkarken pusuya düşürüp öldürdüğü ifade edildi.

İşadamı Ilıcan’ın öldürülmesine doğrudan veya dolaylı yoldan karışanların terfi ettirildikleri öne sürüldü. Kadooğlu Holding’de çalışan şüphelilerin bazılarına terfi, bazılarına para ve hediye verildiği, yaklaşık 5 milyon TL alacak nedeniyle işlenen cinayetten sonra olayı kapatmak için 30 milyon TL harcandığı iddia edildi.

Habertürk

PATRONLAR TV - İşten kovulan işçi kepçeyle uçağı parçaladı
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Mehmet Yılmaz
 4 Mayıs 2018 Cuma 20:56
Ufak bir google araştırması. Operasyondan haberdar olma sebebi bu olabilir. Sonuçta bakan yani 2015 http:www.memohaber.comsiyasetak-parti-adaylarindan-kadooglu-ailesine-ovgu4510
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası