MENÜ
İstanbul 21°
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
4 Milyarlık zarar! Doğuş'un 2.3 Milyar Euroluk yapılandırmasında anlaşma tamam
Patronlar
10 Ağustos 2018 Cuma 14:35

4 Milyarlık zarar! Doğuş'un 2.3 Milyar Euroluk yapılandırmasında anlaşma tamam

Doğuş Grubu, refinansman için eş lider bankalarla anlaşma sağlandığını belirtti.

Doğuş Grubu, bankalarla refinansman işlemlerinin olumlu sonuçlandığını ve ilgili bankaların şu an kendi iç süreçlerini yönettiğini duyurdu.

Doğuş'tan yapılan açıklamada şu ifalere yer verildi:

"Refinansman için eş lider bankalarla anlaşma sağlandı. Türkiye'ye yatırım yapmak birinci önceliğimizdir. Türkiye'de değişimin öncüleri arasında yer alan Doğuş Grubu, sahip olduğu geniş hizmet, bilgi ve iş birliği ağını hedeflerine ulaşmak için en etkin şekilde kullanmakta ve Türkiye'ye yatırım yapmayı en birinci önceliği olarak görmektedir.

Değişen dünya dinamiklerine uyum süreçleri kapsamında paydaşlarımızla yürüttüğümüz çalışmalar hedeflenen şekilde ilerlemektedir. Bu çerçevede bankalarla görüşmelerimize ilişkin olarak; eş lider bankalarla refinansman işlemimiz konusunda anlaşma sağlanmıştır. Bankalarımızın kendi iç süreçleri devam etmektedir.

Doğuş Grubu'nun vizyonu; Türkiye'nin bir dünya markası olma yolundaki gayretleri ve çalışmaları ile paralel şekilde devam edecektir."

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, daha önce yaptığı açıklamalarda “2 yıl faiz, 4 yıl anapara ve faiz ödemeli bir plan yaptık. 2,3 milyar euro borca 3,6 milyar euro teminat verdik. Yakın zamanda imzalanmasını bekliyoruz” ifadelerini kullanmıştı. 

“Parasını yurt dışına kaçırıyor” haberlerine Ferit Şahenk ne dedi

Şahenk, "Bankalarımıza hak hukuk çerçevesinde en doğru olan nakit akışlarını çıkarıp bir program sunduk. Borçlardan ne bir kesinti ne de iskonto istedik. Faizi piyasada neyse ona göre oluşmasına bakıyoruz. Teminatsız olan bankalarımız da vardı, hepsi yüzde yüz elliye yakın teminatlanmış da oluyor. Bu tür yapılandırmalar normaldir. Dünyanın önemli şirketleri bile zaman zaman yapar. Hiç gocunmadım" dedi. 

4 AYDA TL BAZINDA 4 MİLYAR TL ZARARDA 

Türkiye'nin önde gelen holdinglerinden Doğuş Holding bankalarla masaya oturduğunda tarih 6 Nisan 2018'di.  Bankalarla 2.3 Milyar Eoroluk borcun yapılandırması için görüşen Doğuş'un o zaman TL olarak borcu 11 Milyar 385 Milyon TL idi.

4 ay sonra bankalarla yapılandırmak konusunda anlaştığını açıklayan Doğuş'un borcu TL olarak ise 15 Milyar 410 Milyon TL'ye çıktı. Yani bankalarla yapılandırma konusunda anlaştığını açıklayan Doğuş, TL bazında 4 ayda 4 Milyar TL fazla ödeme yapacak.

PATRONLAR TV - En gözde 7 elektrikli otomobil
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Ali
 11 Ağustos 2018 Cumartesi 00:52
O kadar borcun var diyor sonra gidip 18 milyonluk yatı satıp 36 milyonluk yenisini alıyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Lüksünden hiç ödün vermiyor beyfendi.
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası