MENÜ
İstanbul 13°
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
16 ünlü patronun biraraya gelerek kurduğu 1V1Y.com tasfiye ediliyor...
Patronlar
31 Ekim 2018 Çarşamba 09:55

16 ünlü patronun biraraya gelerek kurduğu 1V1Y.com tasfiye ediliyor...

Türkiye'de e-ticaret pazarında yaprak dökümü devam ediyor...

2010'lu yılların başında perakende sektöründeki markalar bir yana, farklı alanlarda faaliyetleri olan pek çok işadamı ile sanat ve futbol dünyasından çok sayıda isim de sanal alışveriş yatırımının cazibesine kapıldı.

Dev pastadan pay almak isteyenlerin sanal alışveriş sitesi açma yarışı hız kazandı. Bu alanda yatırım yapan ünlüler arasına her gün yenileri katılıyordu. 

İş dünyası dışında Ebru Şallı'dan Arda Turan'a kadar birçok isim e-ticarete atıldı. 

16 ÜNLÜ PATRON BİR ARAYA GELDİ

16 perakende markasının bir araya gelerek kurduğu e-ticaret sitesi Bir Varmış Bir Yokmuş (1V1Y), Ekim 2011'de faaliyete geçti. Kiğılı, Hotiç, Desa, Göz Grup, Asports, Vitrin Grup, İpekyol, Koton, Diesel, Perabayt, Saat&Saat, Tekin Acar, Derimod, Zeki Triko, Ommedya, Inveon, Dilasima Group'un ortaklığındaki 1V1Y.com çok iddialı sektöre girdi.

1v1y.com’un en önemli özelliği şüphesiz kurucuları: Abdullah Kığılı (Kığılı), Ahmet Can Tarkan (Dilasima Group), Melih Çelet (Desa), Burhan Özkan (Ommedya), Yomi Kastro (Inveon), Yüksel Başesgioğlu (Zeki Triko), Kerem Gözalan (Converse/Asport) Mehmet Hotiç (Hotiç ayakkabı), Ramazan Kaya (Saat & Saat), Sedef Orman (Derimod), Ali Tahsin Özlenir (Diesel Özlenir Giyim), Tekin Acar (Tekin Acar Kozmetik), Nejdet Ayaydın (İpekyol), Yılmaz Yılmaz (Koton), Aysel Balkan Sancaktar (Göz Grup) ve Mehmet Rıza Aytek (Vitrin Grup).

Sektörde duayen 16 isim bu projeye markalarının gücüyle değil, kendi güçleri ve isimleriyle girdiler. 

1V1Y’nin yönetim kurulu başkanlığını Konkordato ilan eden Hotiç'in eski patronu Mehmet Hotiç, başkan yardımcılığını Abdullah Kığılı üstleniyordu.. Bir Varmış Bir Yokmuş’ isminin seçilmesinin nedeni; 1V1Y’nin sadece bir e-ticaret şirketi olarak değil, aynı zamanda bir marka olarak algılanmasıydı..

Ancak 6 yılda e-ticaret pazarında yaşanan krizden 1V1Y.com da almış olacak ki, site artık neredeyse ürün satmayı durdurdu. 

Elinde kalan son bir kaç marka malları garage satışıyla satışa çıkaran 1V1Y.com tasfiye kararı aldı.

Şirketin kurucu ortaklarından İpekyol'un patronu Yalçın Ayaydın, Patronlardunyasi.com'a yaptığı açıklamada, şirketin hiç kimseye bir borcu olmadığı belirterek, "Yaşanan ekonomik olaylardan dolayı tasfiye etme karar aldık. E-ticaret siteleri devamlı sermaye isteyen şirketler. Biz de şirketi tasfiye ediyoruz. Şirketin kimseye borcu yoktur. Özellikle belirtmek istiyorum ki konkordato falan da ilan etmiyoruz" dedi. 

Patronlardunyasi.com

PATRONLAR TV - Hiç görmediğiniz sıra dışı yeni icatlar....
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Handan Arslan
 31 Ekim 2018 Çarşamba 13:24
Lütfen ???? kapanmasın harika fiyatlarla bize büyük hizmet veren site kapanırsa çok üzülürüz ailece alışverişlerimizi ordan yapıyoruz
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Patronlar Dünyası