MENÜ
İstanbul
Patronlar Dünyası
Önceki Sayfa
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
'Zam yapılmayacak' demişti: O Belediye başkanı zam yapıp tarihinden önce faturalara yansıttı
Ekonomi
12 Ağustos 2019 Pazartesi 11:11

'Zam yapılmayacak' demişti: O Belediye başkanı zam yapıp tarihinden önce faturalara yansıttı

AKP'li Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, seçimden önce "Zam yapılmayacak" demesine rağmen suya yüzde 20 zam yapıp zammı tarihinden önce faturalara yansıttı

31 Mart yerel seçimlerinden önce “Su faturasına zam yapılmayacak” diyen AKP’li Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, su faturasına yüzde 20 zam yapmakla kalmadı, bu zammı yürürlük tarihinden önce faturalara yansıttı.

Artı Gerçek’te yer alan habere göre,  yapılan zamma tepki gösteren CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Yürürlük tarihinden önceki faturaya zam uygulanması benzeri görülmemiş bir uygulamadır. Utanç vericidir. Kanunsuzluktur” dedi.

Sancar, Zolan’ın “31 Mart seçimlerinden önce vatandaşların bütçelerine katkı sağlamak ve enflasyonla mücadele kapsamında 2019 yılında su ücretleri ile diğer tüm ücret tarifelerinde artışa gidilmeyecek” şeklindeki konuşmasını anımsatarak “Seçimden sonra ilk işi suya yüzde 20’lik zam olan Zolan, yürürlük tarihinden önceki faturaya zam uyguladı” dedi.

Söz konusu zammın yürürlük tarihinin 1 Ağustos 2019 olduğunun altını çizen Sancar, “Vatandaşın temmuz ayında kullandığı suya, ağustosta yürürlüğe girecek zammı yansıtıyorlar. Yüzbinlerce aboneden adeta haraç alınıyor. Başkan, sizin israflarınızı, talanınızı kapatmak için temmuz ayı yetmez, zammı ocak ayı itibarıyla, hatta üç yıl öncesinden uygulasanız da bu ‘kara delik’ kapanmaz” ifadelerini kullandı.

PATRONLAR TV - Hakan Ates'ten canlı performans
Player yükleniyor...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 no name
 12 Ağustos 2019 Pazartesi 12:37
su zammıyla beraber suların tazyiği de kısıldı.ben merkezefendi ilçesinde oturuyorum.su çeşmeden çok yavaş akıyor.merkezefendi belediyesini chp aldı diye akpli büyükşehir belediyesi tarafından cezalandırılıyor.pamukkale belediyesini akp aldı.suların tazyiği yerli yerinde.ayrıca büyükşehir belediyesi park ve bahçelere şarıl şarıl tonlarca su akıtıyor.toprak suya doymuş ama hortumlarla su basıyorlar.yağmurlama sisteminin ne olduğunu bilmiyorlar.toplu taşıma da 2.50 tlden 3.00 tlye yükseltildi.daha 6ay önce zam gelmişti halbuki.ee tabi seçim geçti akp kazandı zamlar peş peşe gelmeye başladı. durmak yok oy vermeye devam.osman baba denizliye çok iyi hizmet ediyor çoooook.
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Patronlar Dünyası